z energią w przyszłość

Blog

Autor: admin_sy
1 grudnia 2020

Aż do 55 000 dotacji na warszawskie OZE!

Warszawa da się lubić! Warszawski program dotacji dla mieszkańców chcących zainwestować w odnawialne źródła energii jest największym w Polsce. W zależności od rodzaju ekoinwestycji pozyskać można dofinansowanie w wysokości do 55 000 zł. Dobrym rozwiązaniem dla Warszawiaków dążących do życia w „domu bez rachunków” będzie ubieganie się o dofinansowanie połączonego systemu pompy ciepła i instalacji fotowoltaicznej.

Dbałość o środowisko, podążanie za technologicznymi nowinkami, a także chęć uodpornienia się na wciąż rosnące ceny energii są czynnikami, które sprawiają, że coraz więcej Polaków poszukuje optymalnych rozwiązań energetycznych dla swoich domów. Popularność zyskują od niedawna systemy hybrydowe, łączące np. pompy ciepła z fotowoltaiką. Ich atrakcyjność wzrasta wraz ze zmieniającym się ustawodawstwem i coraz to nowymi programami dofinansowania wdrażanymi na poziomie ogólnopolskim, a także regionalnym i miejskim.

Stołeczne władze także stawiają wśród swoich głównych celów dbałość o środowisko i czyste powietrze. Nie ukrywają, że indywidualne ogrzewanie budynków jest jednym z najważniejszych źródeł zanieczyszczeń powietrza. Dlatego od 2012 r. w Warszawie prowadzone są programy dotacyjne dla mieszkańców, którzy chcą wykorzystywać odnawialne źródła energii. Od 15 września 2020 r. do 31 marca 2021 r. w ramach drugiej edycji programu „Wykorzystanie lokalnych źródeł odnawialnych” Warszawiacy mogą składać wnioski o dofinansowanie kolejnych inwestycji – w tym także pomp ciepła i fotowoltaiki – których realizacja planowana jest na przyszły rok.

Jak uzyskać dotację na warszawskie OZE?

Podstawowym kryterium udzielenia dofinansowania jest wykonanie instalacji odnawialnych źródeł energii w nieruchomościach, które nie są ogrzewane piecami na paliwo stałe albo olej opałowy. Inwestycja nie może zostać rozpoczęta przed podpisaniem umowy o udzielenie dotacji, a jej rozliczenie musi nastąpić do 30 listopada 2021 r.

W przypadku ubiegania się o dofinansowanie instalacji PV i pompy ciepła przez osobę fizyczną zasady są jasne i zależą od parametrów instalacji:

Dotacja na instalację paneli fotowoltaicznych może wynieść do 15 000,00 zł, ale nie więcej niż 1 500,00 zł za każdy kW mocy urządzenia (liczonego jako suma mocy wszystkich montowanych paneli).

Dotacja na instalację gruntowej pompy ciepła zintegrowanej z fotowoltaiką może wynieść do 40 000,00 zł, ale nie więcej niż 2 000,00 zł za każdy kW mocy grzewczej urządzenia.

Dotacja na instalację powietrznej pompy ciepła zintegrowanej z fotowoltaiką może wynieść do 30 000,00 zł, ale nie więcej niż 1 000,00 zł za każdy kW mocy grzewczej urządzenia.

Kto może ubiegać się o dotację na warszawskie OZE?

W zależności od wybranych rozwiązań można więc uzyskać dotację do aż 55 000,00 zł!

Dla jednostek sektora finansów publicznych, będących gminnymi lub powiatowymi osobami prawnymi wysokość dotacji wynosi do 80% rzeczywistych kosztów realizacji inwestycji.

Jak najlepiej dobrać parametry instalacji fotowoltaicznej i pompy ciepła, by mądrze wykorzystać ich synergię, odpowiedzieć na Twoje indywidualne potrzeby i uzyskać najwyższą możliwą dotację?

Skorzystaj z naszego doradztwa! Nasz zespół pomoże Ci w wyborze odpowiednich rozwiązań technologicznych, skompletowaniu dokumentacji, złożeniu wniosku i realizacji inwestycji. W Synergio rozwiązania są „szyte na miarę”.

Działania PRO-Natura


W 2017 roku huragan stulecia zniszczył w Polsce 70 tysięcy hektarów lasu. Najbardziej ucierpiały lasy w rejonie Torunia. Całkowitemu zniszczeniu uległy tam drzewostany na powierzchni 18 tysięcy hektarów.

Odpowiedzialność i nasz cel

Blisko 200 000 drzew już rośnie dzięki Wam.
Dziękujemy.


Czysta energia wpływa na środowisko.
Każda sprzedaż produktu lub usługi od SYNERGIO S.A. to procent przekazany na sadzenie.
Przekazujemy na ten szczytny cel część dochodów firmy.

Dołącz do zielonej rewolucji!
Zasadźmy razem MILION drzew!

STWÓRZMY ZIELONE PŁUCA POLSKI

Zamów rozmowę

Wypełnij formularz - oddzwonimy

Nasi konsultanci pracują od pon. do pt. w godzinach 9:00-17:00
Możesz też zostawić imię i numer telefonu - oddzwonimy!

  Zamawiam rozmowę

  Zamów rozmowę

  Rozpocznij chat?

  Rozpocznij chat


  Wyślij email

  Jeśli nie masz czasu na rozmowę, napisz maila!

  Napisz wiadomość