z energią w przyszłość

Blog

Autor: admin_sy
2 lutego 2021

Dlaczego rosną ceny energii elektrycznej?

Ceny za prąd z roku na rok wzrastają, jednocześnie zapłata za rachunki staje się coraz bardziej uciążliwa dla naszego portfela. Skąd taka sytuacja na rynku? Dlaczego prąd w Polsce jest coraz droższy, a podwyżki tak diametralne? Czy w tym wszystkim fotowoltaika może okazać się dobrym wyborem i najlepszą z możliwych alternatywą?

Prąd w Polsce

Cena za prąd wciąż wzrasta. Należy jednak zdać sobie sprawę z tego, że taka sytuacja dotyczy nie tylko Polski, ale całego świata. I tak w Australii ceny prądu wzrosły o 100%, w Niemczech o 90%, czy we Francji 32%. Jak sytuacja wygląda w Polsce? Opłaty za prąd w porównaniu do roku poprzedniego wzrastają blisko 40%.

Jakie są przyczyny wyższych cen prądu? Co składa się na tak diametralnie wyższą cenę? Główne powody podwyżek związane są między innymi z:

 • upałami i suszą Cena prądu w dużej mierze uzależniona jest między innymi od sytuacji hydrologicznej, a sama susza i upały znacząco wpływają na wzrost cen za prąd.
 • droższym paliwem Cena paliw ma ogromny wpływ na całą gospodarkę, w tym również i na energię. wyższymi cenami emisji dwutlenku węgla Cena emisji dwutlenku węgla wzrosła praktycznie dwukrotnie. Aby koszty emisji mogły zostać pokryte, musiała automatycznie wzrosnąć cena za prąd.
 • polityka fiskalna państwa Duże obciążenie fiskalne w postaci między innymi akcyzy, jak również i podatku VAT stanowi bardzo duży problem.
 • rosnące koszty instrumentów wsparcia Wciąż wzrasta koszt, jeśli w grę wchodzi wsparcie dla energii z OZE, kogeneracji, jak również i kosztów, które są związane z proefektywnością.
 • malejące rezerwy mocy Zmniejsza się podaż, a zwiększa zapotrzebowanie na energię, co w konsekwencji prowadzi do wzrostu cen za same rachunki za prąd.

Alternatywa dla wysokich cen prądu

Nie jesteśmy w stanie wpłynąć na wzrost cen prądu w Polsce czy na świecie. Nie mamy absolutnie nic do powiedzenia, jeśli w grę wchodzą podwyżki, jakie odbijają się na naszych rachunkach. Czy można więc zastosować tutaj jakiekolwiek rozwiązania, aby sytuację taką zmienić? Oczywiście. Montaż paneli fotowoltaicznych to najlepsza z dostępnych alternatyw, by za rachunki płacić mniej i to nawet o 90%.

Panele słoneczne cieszą się bardzo dużą popularnością. Są one wykorzystywane na coraz większą skalę i sięga po nie wciąż nowa grupa odbiorców. Oczywiście moduły fotowoltaiczne nie należą do najtańszych rozwiązań, jednak dzięki dostępnym na rynku możliwościom, można uzyskać wsparcie finansowe w postaci dofinansowań, a jednocześnie i zwrot kosztów całej inwestycji już po kilku latach. Doskonałym jest tutaj Program Mój Prąd, który pozwala otrzymać do 5 000 zł dofinansowania, ale także i możliwość odciągnięcia podatku w ramach ulgi termomodernizacyjnej.

Farma fotowoltaiczna – rozwiązanie dla inwestorów

W trosce o środowisko, bez wątpienia wartym uwagi wyborem jest farma fotowoltaiczna. Czym ona jest? Inwestycją pozwalają handlować prądem, a więc produktem, na jakim zależy każdemu. Z racji tego, że ceny za prąd tak kosmicznie szybują do góry, automatycznie coraz większa grupa klientów stara się wybierać rozwiązania, które pozwolą te koszty obniżyć. Korzystanie z farm stanowi doskonały wybór zarówno dla osoby korzystającej z takiego rozwiązania, jak również i dla tego, kto staje się jej właścicielem.

Jeśli więc fotowoltaika w Warszawie lub w każdym innym miejscu w Polsce, to jak najbardziej jest to doskonały wybór dla wszystkich ludzi ceniących sobie oszczędne rozwiązania. Na takie możesz postawić także i Ty!

Działania PRO-Natura


W 2017 roku huragan stulecia zniszczył w Polsce 70 tysięcy hektarów lasu. Najbardziej ucierpiały lasy w rejonie Torunia. Całkowitemu zniszczeniu uległy tam drzewostany na powierzchni 18 tysięcy hektarów.

Odpowiedzialność i nasz cel

Blisko 200 000 drzew już rośnie dzięki Wam.
Dziękujemy.


Czysta energia wpływa na środowisko.
Każda sprzedaż produktu lub usługi od SYNERGIO S.A. to procent przekazany na sadzenie.
Przekazujemy na ten szczytny cel część dochodów firmy.

Dołącz do zielonej rewolucji!
Zasadźmy razem MILION drzew!

STWÓRZMY ZIELONE PŁUCA POLSKI

Zamów rozmowę

Wypełnij formularz - oddzwonimy

Nasi konsultanci pracują od pon. do pt. w godzinach 9:00-17:00
Możesz też zostawić imię i numer telefonu - oddzwonimy!

  Zamawiam rozmowę

  Zamów rozmowę

  Rozpocznij chat?

  Rozpocznij chat


  Wyślij email

  Jeśli nie masz czasu na rozmowę, napisz maila!

  Napisz wiadomość