z energią w przyszłość

Blog

Autor: admin_sy
18 listopada 2020

Dotacje na fotowoltaikę i inne OZE w Warszawie

Poprawianie jakości powietrza, inicjowanie działań dotyczących gospodarki niskoemisyjnej oraz eliminowanie przyczyn zmian klimatycznych to kluczowe obszary „zielonej” działalności wielu miast w Polsce. Nie inaczej jest w Warszawie, gdzie ruszył niedawno nowy nabór wniosków o dotacje na inwestycje wykorzystujące lokalne źródła energii odnawialnej. Program obejmuje inwestycje w pompy ciepła, kolektory słoneczne, turbiny wiatrowe, a także panele fotowoltaiczne. W przypadku fotowoltaiki, można liczyć na dofinansowanie w wysokości do 15 000 zł.

Wsparcie dla Warszawiaków

W ramach drugiej już edycji warszawskiego programu „Wykorzystanie lokalnych źródeł energii odnawialnej” o dofinansowanie mogą ubiegać się osoby fizyczne, przedsiębiorcy, a także wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe oraz jednostki sektora finansów publicznych (gminne lub powiatowe osoby prawne), które planują inwestycję w OZE na terenie Warszawy. Wnioskodawcą może być jedynie podmiot lub jednostka, posiadające udokumentowane prawo do dysponowania warszawską nieruchomością w celu realizacji inwestycji.

Pompy, kolektory, panele, turbiny

Zgodnie z wytycznymi UM, Warszawiacy mogą uzyskać dofinansowanie na wykorzystanie odnawialnych źródeł energii w nieruchomościach, które nie są ogrzewane kotłami lub paleniskami na paliwo stałe albo olej opałowy. Instalacje OZE, których dotyczy dotacja to pompy ciepła, kolektory słoneczne, panele fotowoltaiczne i turbiny wiatrowe. Co ważne, realizacja tych inwestycji nie może rozpocząć się przed zawarciem umowy z UM o udzielenie dotacji, a zakończyć musi się w wyznaczonym w umowie terminie (nie później niż do 30 listopada 2021).

Nieopodatkowana, bezzwrotna dotacja

Jednostki sektora finansów publicznych mogą otrzymać dofinansowanie w wysokości do 80% rzeczywistych kosztów realizacji inwestycji. Pozostali beneficjenci mogą otrzymać dotację na fotowoltaikę w wysokości do 15 000 zł, ale nie więcej niż 1 500 zł za każdy kW mocy urządzenia. W przypadku powietrznych pomp ciepła maksymalna dotacja może wynieść 30 000 zł (nie więcej niż 1 000 zł za każdy kW mocy grzewczej), gruntowych pomp ciepła – do 40 000 zł (nie więcej niż 2 000 zł za każdy kW mocy grzewczej), kolektorów słonecznych – do 15 000 zł (nie więcej niż 1 000 zł za każdy m3 powierzchni czynnej urządzenia), turbin wiatrowych – do 15 000 zł (nie więcej niż 1 500 zł za każdy kW mocy). Możliwe jest łączenie dotacji z Urzędu Miasta z ulgą termomodernizacyjną.

Uproszczona procedura

Wniosek o dofinansowanie warszawskich instalacji OZE jest stosunkowo krótki i nieskomplikowany. Wnioski obecnie można składać w trybie zdalnym (drogą mailową lub pocztową) w Biurze Ochrony Powietrza i Polityki Klimatycznej (Urząd m.st. Warszawa, ul. Kredytowa 3, 00-056 Warszawa) od 1 września 2020 r. do 31 marca 2021 r. na projekty mające zostać zrealizowane w 2021 r. O przyznaniu dotacji decyduje kolejność zgłoszeń wniosków. Po podpisaniu umowy z UM należy podpisać umowę z wykonawcą inwestycji, udokumentować jej realizację (fakturami i fotografiami), oraz złożyć odpowiednie rozliczenie w UM. Dotacja zostanie przekazana w ciągu 21 dni od zaakceptowania przez BOPiPK przedstawionej dokumentacji.

Jeśli uważasz, że dotacja z warszawskiego programu Wykorzystanie lokalnych źródeł energii odnawialnej” to coś dla Ciebie – skorzystaj z naszego doradztwa. Nasz zespół z przyjemnością pomoże Ci skompletować dokumenty i poprowadzi Cię przez cały proces realizacji inwestycji.

Działania PRO-Natura


W 2017 roku huragan stulecia zniszczył w Polsce 70 tysięcy hektarów lasu. Najbardziej ucierpiały lasy w rejonie Torunia. Całkowitemu zniszczeniu uległy tam drzewostany na powierzchni 18 tysięcy hektarów.

Odpowiedzialność i nasz cel

Blisko 200 000 drzew już rośnie dzięki Wam.
Dziękujemy.


Czysta energia wpływa na środowisko.
Każda sprzedaż produktu lub usługi od SYNERGIO S.A. to procent przekazany na sadzenie.
Przekazujemy na ten szczytny cel część dochodów firmy.

Dołącz do zielonej rewolucji!
Zasadźmy razem MILION drzew!

STWÓRZMY ZIELONE PŁUCA POLSKI

Zamów rozmowę

Wypełnij formularz - oddzwonimy

Nasi konsultanci pracują od pon. do pt. w godzinach 9:00-17:00
Możesz też zostawić imię i numer telefonu - oddzwonimy!

  Zamawiam rozmowę

  Zamów rozmowę

  Rozpocznij chat?

  Rozpocznij chat


  Wyślij email

  Jeśli nie masz czasu na rozmowę, napisz maila!

  Napisz wiadomość