z energią w przyszłość

Blog

Autor: admin_sy
7 grudnia 2020

Jak obniżyć ceny za prąd – postaw na fotowoltaikę

Podczas gdy ceny energii rosną z powodu wprowadzania rynku mocy, a URE zastanawia się nad zatwierdzeniem nowych, wyższych taryf zaproponowanych przez przedsiębiorstwa energetyczne – Ty wciąż możesz obniżyć swoje rachunki! Skorzystaj z naszego doradztwa i znajdź najlepsze dla siebie dofinansowanie na instalacje fotowoltaiczne.

Taryfy w górę

Zgodnie z prawem energetycznym, przedsiębiorstwa energetyczne samodzielnie ustalają taryfy (ceny i stawki opłat za energię elektryczną) i przedstawiają je do akceptacji prezesa Urzędu Regulacji Energetyki. Wnioski taryfowe poddawane są analizie pod kątem równoważenia interesów przedsiębiorstw i odbiorców, a w wyniku takiego postępowania taryfy proponowane przez przedsiębiorstwa mogą zostać zatwierdzone lub odrzucone – jak przed wyborami, w przypadku ustalania taryf na 2019 r.

Wiadomo już, że wszystkie uprawnione koncerny energetyczne – Enea, Energa, Tauron i PGE – złożyły wnioski taryfowe na 2021 r. Jak co roku, proponowane przez nich taryfy są mocno zawyżane po to, by przedsiębiorstwa miały większy margines negocjacji z URE. Zgodnie z zapowiedziami koncernów można się spodziewać podwyżek cen energii dla odbiorców końcowych o kilka, może nawet kilkanaście procent. Jeśli URE zakończy weryfikację wniosków do połowy grudnia, podwyżek można spodziewać się już od początku nowego roku.

Nowe opłaty

Jednakże, nawet jeśli prezes URE nie zaakceptuje proponowanych przez przedsiębiorstwa energetyczne podwyżek opłat za energię czynną i opłat dystrybucyjnych, to rachunki dla klientów końcowych i tak mogą znacząco wzrosnąć. Związane jest to z wprowadzeniem opłaty mocowej wynikającej z ustawy o rynku mocy z 2017 r. Środki uzyskane z wprowadzenia tej dopłaty przeznaczone będą na unowocześnienie elektrowni i budowę nowych jednostek, które mają zwiększyć bezpieczeństwo energetyczne Polski.

Wszystko to oznacza, że w wyniku planowanych podwyżek cen prądu z portfeli polskich gospodarstw domowych może znikać dodatkowo ok. 120 zł rocznie na energię.

Odciążenie budżetu

W kontekście wciąż rosnących cen prądu warto pomyśleć o własnym źródle energii. Fotowoltaika już uznawana jest za dobrą inwestycję w przyszłość, która zwraca się po kilku latach. Teraz, w kontekście wprowadzanych podwyżek, może okazać się doskonałym sposobem na jeszcze większe odciążenie domowego budżetu.

Gospodarstwa domowe wyposażone w panele słoneczne ograniczają lub nawet całkowicie eliminują pobór energii elektrycznej z sieci. W przypadku, gdy dla indywidualnych gospodarstw domowych URE ustali opłatę mocową w formie stawki za punkt poboru w złotych za miesiąc w zależności od rocznego zużycia energii elektrycznej, prosumenci będą mogli liczyć na znaczące oszczędności.

Opłacalne inwestycje

To nie koniec. Można sprawić by fotowoltaika była jeszcze bardziej opłacalna. Inwestycje w panele fotowoltaiczne mogą uzyskać wsparcie w ramach programów dofinansowania takich jak np. rządowy „Mój prąd” czy warszawski program „Wykorzystanie lokalnych źródeł odnawialnych”. Trzeba jednak trzymać rękę na pulsie – nie wiadomo jak długo, biorąc pod uwagę sytuację gospodarczą i zmienną politykę dofinansowań – takie dotacje będą udzielane.

Dlatego służymy Ci doradztwem i wsparciem w procesie inwestycyjnym. Nasz zespół pomoże Ci skompletować dokumenty i poprowadzi Cię przez cały proces realizacji inwestycji fotowoltaicznej.

Działania PRO-Natura


W 2017 roku huragan stulecia zniszczył w Polsce 70 tysięcy hektarów lasu. Najbardziej ucierpiały lasy w rejonie Torunia. Całkowitemu zniszczeniu uległy tam drzewostany na powierzchni 18 tysięcy hektarów.

Odpowiedzialność i nasz cel

Blisko 200 000 drzew już rośnie dzięki Wam.
Dziękujemy.


Czysta energia wpływa na środowisko.
Każda sprzedaż produktu lub usługi od SYNERGIO S.A. to procent przekazany na sadzenie.
Przekazujemy na ten szczytny cel część dochodów firmy.

Dołącz do zielonej rewolucji!
Zasadźmy razem MILION drzew!

STWÓRZMY ZIELONE PŁUCA POLSKI

Zamów rozmowę

Wypełnij formularz - oddzwonimy

Nasi konsultanci pracują od pon. do pt. w godzinach 9:00-17:00
Możesz też zostawić imię i numer telefonu - oddzwonimy!

  Zamawiam rozmowę

  Zamów rozmowę

  Rozpocznij chat?

  Rozpocznij chat


  Wyślij email

  Jeśli nie masz czasu na rozmowę, napisz maila!

  Napisz wiadomość