z energią w przyszłość

Blog

Autor: admin_sy
15 lutego 2021

Jakie są dostępne dotacje i dofinansowania dla fotowoltaiki na rynku w 2021 r?

Instalacje fotowoltaiczne z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. W trosce o środowisko naturalne, jak również i nasze portfele, fotowoltaika zyskuje na popularności. Ogromnym powodzeniem cieszy się ona przede wszystkim ze względu dofinansowanie fotowoltaiki i możliwość uzyskania całkiem pokaźnych zwrotów pieniędzy. Na co mogą liczyć inwestorzy w 2021 roku? Z czego warto skorzystać i na co postawić?

Moduły fotowoltaiczne a program ,,Mój prąd”

Wykorzystywane moduły fotowoltaiczne stanowią najlepsze rozwiązanie, które to pozwala zaoszczędzić duże pieniądze w związku z rachunkami za prąd, nawet o 90%. Co więcej, takie rozwiązanie daje możliwość zwrotu takiej inwestycji już po kilku latach. I oczywiście to, co istotne, moduły fotowoltaiczne, to także i szansa na otrzymanie wartych uwagi dotacji i dofinansowań, mogących jeszcze bardziej zminimalizować koszty tej kosztownej w gruncie rzeczy inwestycji.

Programem, jaki cieszy się bardzo dużą popularnością jest ,,Mój Prąd”. Tylko w zeszłym roku skorzystało z niego ponad 200 tysięcy Polaków. Kwotę, o jaką można było się ubiegać, stanowiło 5000 zł do wykorzystania na montaż paneli fotowoltaicznych. Czy nowa edycja na rok 2021 będzie określała nowe warunki? Kto będzie mógł o taką formę dotacji się ubiegać?

Wiemy, jak ogłosiło Ministerstwo Klimatu Środowiska i Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki, program ,,Mój prąd” będzie dalej kontynuowany. I choć nie są jeszcze znane główne warunki, przypuszcza się, iż będą one takie same, jak te w roku poprzednim. I tak:

 • całkowita kwota na dofinansowanie to 1 mld złotych
 • maksymalna kwota dla inwestującego w fotowoltaikę o 5 000 złotych
 • pokrycie nie więcej, niż 50% kosztów całej instalacji
 • rozwiązanie dla osób prywatnych, montujących panele fotowoltaiczne na użytek własnego gospodarstwa

W chwili obecnej coraz więcej można usłyszeć także o dodatkowych rozwiązaniach w formie dofinansowania. Mają one dotyczyć między innymi:

 • dofinansowania na budowę domowych stacji ładowania samochodów elektrycznych
 • dotacje na instalację pomp ciepła
 • pomoc osobom tworzącym własne magazyny energii

Fotowoltaika a Program ,,Czyste Powietrze”

Na lata 2021 – 2027 przewidziano zupełnie nowy program, z którego środki na realizację fotowoltaiki w Polsce będą pochodzić z pieniędzy NFOŚiGW, a także wojewódzkich funduszy ochrony środowiska i funduszy Unii Europejskiej. Dzięki niemu właśnie możliwe będzie otrzymanie pieniędzy między innymi na zakup, jak również i sam montaż odnawialnych źródeł energii cieplnej i elektrycznej, w tym takich rozwiązań jak: inwerter, moduły fotowoltaiczne ale także takich prac, jak:

 • wymiana kotłów starej generacji na nowe rozwiązania
 • dofinansowanie do systemów ogrzewania elektrycznego
 • zastosowanie kotłów gazowych kondensacyjnych i pomp ciepła
 • docieplanie budynków

Fotowoltaika jako światowej klasy technologia

Niezwykle ważną rolę w całym procesie tworzenia instalacji odgrywają >moduły fotowoltaiczne. Wybór odpowiedniego tutaj producenta, to najważniejsza z kwestii, jakie każdy klient powinien wziąć w pełni pod uwagę. Sięgając po tego typu inwestycje, każdy powinien otrzymać jak najlepsze z dostępnych rozwiązań, które to cieszyć się będą najwyższą jakością i skutecznością działania oraz gwarancją bezawaryjności na długie lata. Oferując fotowoltaikę – tworzony audyt, a następnie realizacja inwestycji musi jak najbardziej uwzględnić i mieć na uwadze właśnie wybór renomowanej marki dla takich właśnie produktów. Kluczowe znaczenie ma to, aby nabywać dobre komponenty od firm o ugruntowanej pozycji na rynku OZE. Tylko wtedy będziemy mieć pewność, że będą one wydajne, bowiem tylko wtedy mogą nam one pomóc osiągnąć tą wydajność na najwyższym poziomie, w każdych warunkach, nawet, gdy na zewnątrz pada deszcz i nie ma słońca.

Bez wątpienia fotowoltaika to przyszłość, zarówno dla środowiska w jakim żyjemy, jak również i dla naszych portfeli. Mając taką możliwość, jak najbardziej warto po takie inwestycje sięgać, jednocześnie korzystając z wszelkich możliwych dotacji do tych właśnie projektów.

Działania PRO-Natura


W 2017 roku huragan stulecia zniszczył w Polsce 70 tysięcy hektarów lasu. Najbardziej ucierpiały lasy w rejonie Torunia. Całkowitemu zniszczeniu uległy tam drzewostany na powierzchni 18 tysięcy hektarów.

Odpowiedzialność i nasz cel

Blisko 200 000 drzew już rośnie dzięki Wam.
Dziękujemy.


Czysta energia wpływa na środowisko.
Każda sprzedaż produktu lub usługi od SYNERGIO S.A. to procent przekazany na sadzenie.
Przekazujemy na ten szczytny cel część dochodów firmy.

Dołącz do zielonej rewolucji!
Zasadźmy razem MILION drzew!

STWÓRZMY ZIELONE PŁUCA POLSKI

Zamów rozmowę

Wypełnij formularz - oddzwonimy

Nasi konsultanci pracują od pon. do pt. w godzinach 9:00-17:00
Możesz też zostawić imię i numer telefonu - oddzwonimy!

  Zamawiam rozmowę

  Zamów rozmowę

  Rozpocznij chat?

  Rozpocznij chat


  Wyślij email

  Jeśli nie masz czasu na rozmowę, napisz maila!

  Napisz wiadomość