z energią w przyszłość

Blog

Autor: admin_sy
9 marca 2021

Pompy ciepła z fotowoltaiką – dlaczego ten duet ma sens?

Wykorzystanie odnawialnych źródeł energii cieszy się coraz większym powodzeniem na rynku, zarówno pod względem finansowym, jak również i ekologicznym. Wśród dostępnych rozwiązań bez wątpienia to fotowoltaika wiedzie prym i sięga po nią coraz większa rzesza odbiorców. Łącząc ją dodatkowo z pompami ciepła, uzyskać można duet idealny, który każdemu właścicielowi nieruchomości, może zagwarantować maksimum zadowolenia i korzyści. Dlaczego więc warto wybrać takie źródła energii? Skąd pewność, że panele słoneczne i pompy ciepła stanowić będą dobre połączenie?

Wykorzystanie pompy ciepła i paneli słonecznych

Współczesne budownictwo coraz większą wagę przykłada do ekologicznych i energooszczędnych rozwiązań. Spora część właścicieli nowych nieruchomości, decyduje się na panele fotowoltaiczne, stanowiące idealne rozwiązanie mające na celu obniżenie kosztów prądu, nawet do 90%. Jeśli do takiej instalacji można dołączyć pompy ciepła, które będą pobierały energię elektryczną właśnie z fotowoltaiki, to można otrzymać bardzo opłacalne rozwiązanie, które zwróci się już po kilku latach użytkowania. Podsumowując: wykorzystanie pompy ciepła do ogrzania budynku i dostarczania ciepłej wody, a przy tym uzupełnienie układu o instalację fotowoltaiczną, która dostarcza darmową energię dla takich pomp ciepła, to najlepsza inwestycja absolutnie dla każdego właściciela nieruchomości.

Inwestując w fotowoltaikę, jednocześnie też stawiając na pompy ciepła, można otrzymać szereg płynących z tego korzyści. Jakich?

 • Po pierwsze: niemal darmowe rachunki za prąd Dzięki temu, że moduły fotowoltaiczne produkują energię elektryczną wykorzystując w tym celu słońce, prąd pobierany do działania pompy ciepła jest w większości pokrywany właśnie z takiej instalacji. To wszystko sprawia, że rachunki za prąd w końcu przestaną nas straszyć.
 • Po drugie: szybki zwrot pieniędzy za inwestycję Sama fotowoltaika wydaje się być stosunkowo kosztowna. Warto jednak wybrać tutaj program mój prąd, by móc za całość inwestycji zapłacić zdecydowanie mniej, jednocześnie mając na uwadze fakt, że po kilku latach całość zostanie w pełni zwrócona i odtąd, rachunki za prąd będą po prostu minimalne.
 • Po trzecie: oszczędność przy instalacji dwóch rozwiązań W wielu przypadkach firmy oferują jednocześnie montaż pompy ciepła i założenie paneli słonecznych. To rozwiązanie jest idealne dla naszej nieruchomości, a przy okazji pozwoli znacznie obniżyć koszt naszych inwestycji.
 • Po czwarte: troska o środowisko Dzięki wykorzystaniu takich instalacji, można nie tylko wpłynąć na poprawę jakości powietrza eliminując smog, ale także i mieć ogromny wpływ na walkę z globalnym ociepleniem klimatu.
 • Po piąte: niezależność od podwyżek za prąd, gaz, ropę czy inne surowce Wciąż rosnące ceny za surowce sprawiają, że koszty utrzymania budynku z roku na rok są większe. Wykorzystując moduły fotowoltaiczne i pompy ciepła, takie podwyżki nie mają tak naprawdę żadnego znaczenia.

Wykorzystanie pomp ciepła

Pompy ciepła stanowią bez wątpienia komfortowe, jak również i tanie w eksploatacji ogrzewanie dla danej nieruchomości. Ich wykorzystanie pozwala uzyskać solidną, niezawodną na lata instalację grzewczą, a jednocześnie sięgnąć po ekologiczne, tanie w eksploatacji rozwiązanie. Aby jednak w pełni wykorzystać możliwości takich pomp i ograniczyć wydatki do maksimum, moduły fotowoltaiczne stanowią tutaj doskonały wybór, bez względu na to, czy w grę wchodzi mały domek czy duża hala produkcyjna.

Wybierając pompę ciepła dla swojej nieruchomości, można uzyskać wiele korzyści, w tym między innymi: niższe koszty budowy domu, szybki zwrot poniesionych wydatków związanych z zakupem, długą żywotność takiej instalacji, a do tego połączyć przyjazne dla środowiska rozwiązanie z najtańszym w eksploatacji źródłem ciepła.

Inwestycja w moduły fotowoltaiczne

Panele słoneczne cieszą się coraz większym powodzeniem i z roku na rok zwiększa się liczba chętnych na tego typu rozwiązania. Patrząc jednak na aspekt ich wykorzystania w odniesieniu do pomp ciepła, czy faktycznie takie zestawienie ma sens? Przecież moduły fotowoltaiczne wytwarzają największą ilość energii latem, z kolei pompy ciepła w sposób szczególny działają zimą. Jak więc to ze sobą zestawić? Instalacja fotowoltaiczna umożliwia odebranie nadwyżek prądu zimą, które to zostały oddane do systemu energetycznego w porze letniej. Nie ma więc obaw, że działająca w okresie zimowym pompa ciepła, nie będzie mogła pobierać ,,darmowej energii” właśnie z takich paneli słonecznych.

Montaż paneli fotowoltaicznych i wykorzystanie pomp ciepła, to najlepsza inwestycja dla każdego rodzaju nieruchomości. Chcąc bowiem cieszyć się komfortem życia, mając przy tym pozytywny wpływ na środowisko, ale również i na swój portfel – jak najbardziej warto w taką podwójną instalację zainwestować.

Działania PRO-Natura


W 2017 roku huragan stulecia zniszczył w Polsce 70 tysięcy hektarów lasu. Najbardziej ucierpiały lasy w rejonie Torunia. Całkowitemu zniszczeniu uległy tam drzewostany na powierzchni 18 tysięcy hektarów.

Odpowiedzialność i nasz cel

Blisko 200 000 drzew już rośnie dzięki Wam.
Dziękujemy.


Czysta energia wpływa na środowisko.
Każda sprzedaż produktu lub usługi od SYNERGIO S.A. to procent przekazany na sadzenie.
Przekazujemy na ten szczytny cel część dochodów firmy.

Dołącz do zielonej rewolucji!
Zasadźmy razem MILION drzew!

STWÓRZMY ZIELONE PŁUCA POLSKI

Zamów rozmowę

Wypełnij formularz - oddzwonimy

Nasi konsultanci pracują od pon. do pt. w godzinach 9:00-17:00
Możesz też zostawić imię i numer telefonu - oddzwonimy!

  Zamawiam rozmowę

  Zamów rozmowę

  Rozpocznij chat?

  Rozpocznij chat


  Wyślij email

  Jeśli nie masz czasu na rozmowę, napisz maila!

  Napisz wiadomość