z energią w przyszłość

Dla domu

Zmniejsz rachunki za prąd z darmową energią ze słońca

Dowiedz się jak możesz uzyskać finansowanie!

Najwydajniejsze moduły fotowoltaiczne pozwolą zaoszczędzić najwięcej, więc:

ZAMÓW WYCENĘ ZA DARMO ZYSKAJ WSPARCIE

Oszczędzaj z własną instalacją fotowoltaiczną już od pierwszego dnia

 • Uniezależnij się od dostaw energii
 • Zabezpiecz się przez wzrostem cen prądu
 • Obniż rachunki za prąd o 90%
 • Zyskaj stabilne i darmowe źródło energii
 • Ciesz się zwrotem z inwestycji już po 6 latach
 • Produkuj ekologiczną energię

Zyskaj wsparcie w finansowaniu

Nasze doświadczenie w pozyskiwaniu finansowania na instalacje fotowoltaiczne oraz dostępnych dotacji jest do Twojej dyspozycji:

 • Zyskaj wsparcie we wszystkich formalnościach w pozyskaniu dotacji
 • Zadzwoń lub wyślij formularz kontaktowy, by nasi doradcy dobrali najlepsze dla Ciebie rozwiązanie
 • Dowiedz się o Twojej możliwości dofinansowania w ramach ulgi termomodernizacyjnej
 • Dowiedz się o Twojej możliwości dofinansowania do fotowoltaiki w 2021 w ramach programu „Czyste Powietrze”
 • Dowiedz się o Twojej możliwości dofinansowania do fotowoltaiki z programu „Mój Prąd 3.0”
 • Uzyskaj wsparcie w uzyskaniu dofinansowania w ramach ulgi rolnej:

Wybierz czystą energię i pozwól nam zająć się resztą

Przygotujemy analizę miejsca i kosztów. Starannie wypełnimy dokumenty o dotację na fotowoltaikę. Zorganizujemy finansowanie, a w końcu wybudujemy dla Ciebie minielektrownię PV. Zadbamy także o konserwację i serwis.

Wybierz czystą energię i pozwól nam zająć się resztą

- Bezpłatny audyt techniczny i energetyczny
- Bezpłatny projekt instalacji
- Montaż szybko i profesjonalnie
- Wsparcie gwarancyjne i serwisowe
- Zgłoszenie do OSD
- Pomoc przy wnioskach w programie "Mój prąd"
- wsparcie w otrzymaniu dofinansowania
- niezależne doradztwo techniczne

Pakiet SILVER
cena za 1 kW od 2872 PLN
 • Dla instalacji o mocy 5,2
 • Falownik GROWATT Gwarancja 5 lat 
 • Moduł JINKO 390W Gwarancja do 25 lat 
 • Gwarancja na montaż 5 lat

Ulga od 19% do 32%

1 kW od zł 2 872 netto 

CHCĘ PAKIET SILVER
Pakiet GOLD
cena za 1 kW od 2959 PLN
 • Dla instalacji o mocy 5,07
 • Falownik HUAWEI Gwarancja 10 lat 
 • Moduł JINKO 390W Gwarancja do 25 lat 
 • Gwarancja na montaż 5 lat

Ulga od 19% do 32% 

1 kW od zł 2959 netto 

CHCĘ PAKIET GOLD
Pakiet PLATINUM
cena za 1 kW od 3 509 PLN
 • Dla instalacji o mocy 5,07
 • Falownik SOLAREDGE Gwarancja 12 lat 
 • Moduł JINKO 390W Gwarancja do 25 lat 
 • Gwarancja na montaż 5 lat

Ulga od 19% do 32% 

1 kW od 3 509 netto 

CHCĘ PAKIET PLATINUM

Wybierz najlepszą relację ceny do jakości

Najwyższa jakość modułów

Jak iść z energią w przyszłość, to z najlepszymi na świecie dostawcami modułów fotowoltaicznych. Tylko takich zaprosimy do współpracy z Tobą.

Czytaj
Gwaranacja

Oprócz czystej energii panele fotowoltaiczne mają dać Ci spokój. Dlatego wraz z nimi otrzymasz 25 lat gwarancji na wydajność. A dodatkowo pewność, że moduły wykonano w superwydajnej technologii HalfCut.

Czytaj
Bezpieczeństwo i niezawodność

Miło jest móc zdalnie monitorować swoje panele. A jeszcze lepiej mieć świadomość bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Dlatego fotowoltaika SolarEdge DC to słuszny wybór.

Czytaj
Ubezpieczenie instalacji

Skoro wypracowaliśmy dla Ciebie najlepsze rozwiązania fotowoltaiczne, to z ubezpieczeniem nie mogło być inaczej. ERGO HESTIA dba o to, że o panele można być spokojnym.

Czytaj

Sprawdź – to nic nie kosztuje

1
Sprawdź – to nic nie kosztuje
Wkraczasz z energią w przyszłość? Zaproś certyfikowanych fachowców, bo za darmo podpowiedzą optymalne rozwiązania.
2
Finansujesz po swojemu
To Twoje panele i Twoja decyzja o lepszej przyszłości. Finansowanie musi więc być dostosowane do Twoich potrzeb. Pozwól nam wesprzeć Cię w tym zakresie.
3
Zyskaj pewność poprawnej instalacji
Wybierz termin instalacji, a my ją w nim wykonamy. Odbioru dokonają certyfikowani, niezależni audytorzy, którzy sprawdzą wszystko bardzo dokładnie.
4
A co po instalacji?
Tylko radość z zysków i niezależności, którą daje prąd ze słońca. I, oczywiście, opieka posprzedażowa. Ale to już wiesz, prawda?
Więcej

Ale nie wierz nam na słowo.
Zobacz setki obiektów z instalacjami Synergio.

Imponujące? To prawda – ale wciąż czekamy na Ciebie.

Zobacz realizacje!

173 450
drzew w Polsce

rośnie dzięki Wam
w Borach Tucholskich

58 706 kg
substancji szkodliwych

nasze drzewa dadzą radę
usunąć w ciągu roku

6 671 ton
tlenu w ciągu roku

są w stanie wyprodukować
zasadzone przez nas drzewa

FAQ: Pytania i odpowiedzi

Fotowoltaika – jak to działa?
Używając codziennie urządzeń działających dzięki dostępowi prądu w domu czy w pracy, raczej nie zastanawiamy się nad zasadami jego pozyskiwania. Zwykle pobieramy go z sieci energetycznej, ale warto zastanowić się nad alternatywnym sposobem pobierania energii, dzięki której prosument (osoba wytwarzająca i korzystająca z energii odnawialnej) może sporo zaoszczędzić. Tym sposobem jest własna instalacja fotowoltaiczna, której zasady działania za chwilę przybliżymy.

Działanie instalacji fotowoltaicznej jest stosunkowo proste. Polega na wytwarzaniu energii z darmowego promieniowania słonecznego. Promienie słoneczne, które padają na panele fotowoltaiczne, zostają przekształcone w energię. Czyli do jej wyprodukowania potrzebne jest światło, a konkretnie nośnik oddziaływań elektromagnetycznych, jakim jest foton. Dzięki tej cząstce elektrony zostają wprawione w ruch i wytwarza się napięcie elektryczne. Tak powstały prąd trafia do inwertera, gdzie przemieniany jest w prąd przemienny. Wyższe napięcie prądu uzyskanego ze słońca powoduje wypieranie prądu sieciowego, a nadwyżka zaczyna się bilansować w sieci. Korzystanie z energii słonecznej jest w chwili obecnej trzecim co do wielkości sposobem pozyskiwania energii odnawialnej. Dzięki niej można zasilać urządzenia domowe, a także ogrzewać pomieszczenia i wodę w mieszkaniach.
Instalacja fotowoltaiczna to przede wszystkim panele fotowoltaiczne, a każdy składa się z ogniw. Pojedyncze ogniwa zbudowane są z krzemu, który posiada właściwości pozwalające na przepływ prądu, powstającego w wyniku padania promieni słonecznych. Panele są montowane na dachach, elewacjach lub na poziomie gruntu. Kolejny niezwykle ważny element instalacji to inwerter (falownik) przekształcający prąd stały w prąd zmienny, który będzie dostępny w gniazdkach. Parametry prądu zmiennego muszą być zgodne z wymogami sieci publicznej. Bez inwertera nie moglibyśmy zasilać pozyskanym prądem urządzeń dostępnych w domach lub firmach. Dlatego to inwerter jest najważniejszym elementem instalacji. Bardzo ważne są również zabezpieczenia przeciwnapięciowe dbające o bezpieczeństwo użytkowania oraz chroniące w przypadku wyładowań atmosferycznych i przed przepięciami.
Nie można zapominać o liczniku dwukierunkowym, który zlicza energię wytworzoną przez instalację fotowoltaiczną oraz tę pobraną z sieci publicznej. Licznik tego typu służy do pomiaru dwukierunkowego przepływu energii z i do sieci. Dzięki bilansowaniu energii możemy wykorzystać nadwyżkę prądu uzyskaną w okresie letnim do spożytkowania jej w domu podczas zimowych miesięcy. Na wykorzystanie nadwyżki wytworzonej energii mamy 365 dni. Rozliczanie z zakładem energetycznym następuje w oparciu o pomiary dokonywane przez licznik dwukierunkowy – dlatego właśnie licznik powinien zostać wymieniony przez zakład energetyczny do 30 dni od zgłoszenia mikroinstalacji.
Instalacje fotowoltaiczne mogą działać w systemie on-grid lub off-grid. Instalacja typu on-grid to system przyłączony do zewnętrznej sieci elektrycznej. Polega to na podłączeniu okablowania zmiennoprądowego z inwertera do rozdzielni niskiego napięcia. Energia, która została wyprodukowana, ma za zadanie w pierwszej kolejności zasilać nasze urządzenia domowe. Jej nadwyżka trafia do sieci publicznej. Możemy odzyskać nadwyżkę w momencie, gdy zwiększone zapotrzebowanie na prąd lub złe warunki atmosferyczne sprawią, że nasza własna instalacja nie może wygenerować odpowiedniej ilości energii elektrycznej. Z każdej wyprodukowanej przez naszą instalację 1kWh możemy odzyskać maksymalnie 0,8 kWh. System on-grid jest znacznie częściej wybierany przez prosumentów, głównie ze względu na niższe koszty instalacji. Polecić go można osobom, które nie mają problemu ze stałym dostępem do zewnętrznej sieci. Jednocześnie duże uzależnienie instalacji on-grid od sieci jest jego głównym minusem.

System off-grid, czyli niepodłączony do sieci zewnętrznej, jest nazywany także systemem wyspowym. Jest doskonałym rozwiązaniem w miejscu, gdzie dostęp do sieci elektrycznej mamy znacznie utrudniony. Off-grid to instalacja zupełnie niepołączona z siecią, tylko z akumulatorem, który ma za zadanie magazynować wyprodukowane nadwyżki prądu. Plusem systemu jest jego całkowita niezależność od zewnętrznych sieci. Poza tym, zmagazynowany w akumulatorze prąd to dobre rozwiązanie, jeśli mamy do czynienia z częstymi awariami prądu lub przerwami w jego dostawie. Wadą off-grid jest wysoki koszt jego instalacji.
Jak najbardziej, ponieważ nic nie wskazuje na to, abyśmy w najbliższych latach mogli spodziewać się zmiany energii elektrycznej na inny jej rodzaj. A za energię dostarczaną przez zakład energetyczny trzeba oczywiście płacić – dlatego warto zainwestować we własne panele fotowoltaiczne i cieszyć się z własnego prądu oraz znacznych oszczędności na kosztach.

Chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania
Łukasz Sznycer
woj. wielkopolskie
m: 606793403
e: l.sznycer@synergio.pl
Dagmara Lewandowska
woj. wielkopolskie
m: 606793406
e: d.lewandowska@synergio.pl
Damian Bialik
woj. śląskie
m: 660328866
e: d.bialik@synergio.pl
Łukasz Wieczorek
woj. podkarpackie
m: 606152380
e: l.wieczorek@synergio.pl
Grzegorz Szczubiał
woj. podkarpackie
m: 880789749
e: g.szczubial@synergio.pl
Robert Michnowicz
woj. lubelskie
m: 606152750
e: r.michnowicz@synergio.pl
Piotr Orzechowski
woj. kujawsko-pomorskie
m: 532109776
e: p.orzechowski@synergio.pl
Paweł Wieczerzak
woj. łódzkie
m: 532103646
e: p.wieczerzak@synergio.pl
Bartosz Forszpaniak
woj. wielkopolskie
m: 880789751
e: b.forszpaniak@synergio.pl
Natalia Mańkowska
woj. wielkopolskie
m: 880789740
e: n.mankowska@synergio.pl
Maciej Mańkowski
woj. wielkopolskie
m: 532102763
e: m.mankowski@synergio.pl
Piotr Klempouz
woj. dolnośląskie
m: 606793573
e: p.klempouz@synergio.pl
Łukasz Kalaciński
woj. mazowieckie
m: 606793402
e: l.kalacinski@synergio.pl
Andrzej Ojcieszak
woj. wielkopolskie
m: 880789754
e: a.ojcieszak@synergio.pl
Jakub Stachurski
woj. dolnośląskie
m: 660328944
e: j.stachurski@synergio.pl
Aleksandra Wójcicka
woj. mazowieckie
m: 606793589
e: a.wojcicka@synergio.pl
Marcin Lewiński
woj. mazowieckie
m: 606793404
e: m.lewinski@synergio.pl

Zamów rozmowę

Dowiedz się więcej

Wypełnij formularz aby nasz doradca mógł się z Tobą skontaktować. Nasz konsultant oddzwoni w 28 sekund w godzinach 8 - 17:00. Po godzinach? Zostaw namiar - oddzwonimy!

  Zamawiam rozmowę

  Zamów rozmowę

  A może wolicie porozmawiać przez chat?

  Rozpocznij chat


  Wyślij email

  Jeśli nie mają teraz Państwo czasu na rozmowę zapraszamy do wysłania emaila.

  Napisz wiadomość