z energią w przyszłość

Pompa Daikin - wpływ na czyste powietrze

W ostatnich latach coraz głośniej mówi się o ogromnym spustoszeniu, jakie niesie za sobą globalne ocieplenie. Skutki takie jak: podnoszenie się poziomów wód, występowanie coraz gwałtowniejszych załamań  pogodowych, susze oraz rok roczny wzrost temperatury, prowadzą do zauważalnych zmian na naszej planecie. Nieodwracalne zmiany klimatu spowodowane są  nadmiernym eksploatowaniem przez człowieka tzw. konwencjonalnych paliw stałych w tym – węgla, drewna, ropy naftowej. Nieefektywne, przestarzałe urządzenia grzewcze w połączeniu z niskiej jakości surowcami, prowadzą do powstawania w lokalnych słabo-wietrznych strefach, zjawiska smogu, który jest niezwykle szkodliwy zarówno dla zdrowia jak i środowiska.   Problem jest poważny, na szczęście świadomość odpowiedzialności za otaczające nas środowisko z roku na rok wzrasta. Coraz częściej przy modernizowaniu oraz budowie, zarówno obiektów mieszkalnych jak i komercyjnych, zastosowanie znajdują nowoczesne rozwiązania nisko lub zeroemisyjne które oprócz ogromnego waloru ekologicznego mają również uzasadnienie czysto ekonomiczne.

Synergio S.A jako  firma świadoma społecznie i ekologicznie proponuje swoim klientom jedno z najbardziej efektywnych i ekologicznych  rozwiązań tego typu -  Pompę  Ciepła marki DAIKIN.

Działanie pompy Daikin.

Powietrzna Pompa marki Daikin – korzysta z energii zgromadzonej w powietrzu. Dzięki wentylatorom umieszczonym w jednostce zewnętrznej powietrze dociera do niskociśnieniowego  układu z ekologicznym  czynnikiem  R-32. Odparowujący czynnik pobiera ciepło a jego opary trafiają do sprężarki która podczas procesu sprzężenia zwiększa jego temperaturę. Wytworzony w procesie gaz trafia do tzw. skraplaczy znajdujących się w jednostce wewnętrznej. Temperatura czynnika jest wówczas wyższa od powietrza w pomieszczeniu co sprawia że ten skrapla się i ochładza przekazując ciepło i energię wytworzoną podczas sprzężenia. Wystudzony R-32 wraca do jednostki zewnętrznej tam ulega rozprężeniu a cykl rozpoczyna się od nowa. Warto zauważyć, że w okresie letnim obieg odwraca się a urządzenie pełni zadanie klimatyzacji.Ogrzewanie wody użytkowej.

Pompa oprócz ogrzewania i chłodzenia w instalacji CO znajduje doskonałe zastosowanie w ogrzewaniu wody użytkowej, a wspomagana przez panele fotowoltaiczne staje się niezwykle atrakcyjnym produktem dla osób ceniących sobie  ekonomiczne, wygodne i nowoczesne rozwiązania grzewcze.

Szeroka Oferta pomp Daikin jest w stanie zaspokoić zapotrzebowanie na ciepło oraz wodę użytkową zarówno w obiektach nowych jak i istniejących- poddanych modernizacji.

Nawet do -25 st.C.

Niskotemperaturowa pompa –Daikin Altherma 3 R/H  osiągająca wysoką oszczędność energetyczną klasy A++ i A+++ działając w maksymalnym trybie grzewczym. Doskonale grzeje, chłodzi oraz podgrzewa wodę użytkową a swoje zastosowanie znajdzie w nowopowstałych obiektach oraz takich, które posiadają instalację niskotemperaturową.

Dzięki wysokiej wydajności grzewczej sprawdzi się w temperaturach nawet do -25st.C

Wysokotemperaturowe rozwiązania od firmy Daikin dedykowane są dla obiektów modernizowanych z  układami CO wysokotemperaturowymi w których planowana  wymiana źródła ciepła, na proekologiczne,  nie musi wiązać się z wymianą całej instalacji i grzejników. Daikin Altherma 3 HHT podgrzeje wodę w układzie nawet do +80st.C co pozwoli na efektywne ogrzewanie obiektu z istniejącą instalacją.

System może dodatkowo zostać rozbudowany o zbiornik wody użytkowej który już w 60 minut podgrzeje wodę z +10st.C do +50st.C a dzięki buforowemu zbiornikowi ECH2O oszczędzisz prąd  z wykorzystaniem kolektorów słonecznych.Rzetelny audyt

Na prawidłowy dobór optymalnego rozwiązania grzewczego w obiekcie ma wpływ wiele czynników. Optymalne funkcjonowanie rozwiązań Daikin uzależnione jest od parametrów obiektu w którym ma znaleźć zastosowanie. Od jego wielkości, klasy energooszczędności, rodzaju instalacji CO, wcześniej użytkowanego urządzenia grzewczego. Możliwości doboru urządzeń ze względu na rolę które spełnią są ogromne.

Specjaliści SYNEGIO są do Twojej dyspozycji. Starannie i rzetelnie określimy  rozwiązanie, które ekologicznie  zaspokoi  zapotrzebowanie na ciepło dla Ciebie i Twoich bliskich oraz przyniesie wyraźne oszczędności dla Twojego budżetu.

Podstawą prawidłowego doboru urządzeń jest rzetelny audyt, który miłą chęcią wykonamy dla Ciebie.  Dlaczego Daikin?

Istniejąca o 1924r. firma jest liderem w dostarczaniu wysokiej jakości, nowoczesnych rozwiązań klimatyzacyjnych na całym świecie. Pasja w połączniu z odpowiedzialnością ekologiczną czynią z firmy partnera niezwykle bliskiego ideałom SYNERGIO S.A.

Sprawność po latach

Zastosowana  w urządzeniach technologia Bluevolution, która pioniersko wprowadza Czynnik R-32 wskazującym niższy potencjał tworzenia efektu cieplarnianego (GPW) sprawia że produkt jest spójny ekologicznie.

„Powietrze jest niezbędne dla naszego istnienia i naszą rolą jest stałe dbanie o jego ochronę”

DAIKIN

Zamów rozmowę

Dowiedz się więcej

Wypełnij formularz - oddzwonimy w 28 sekund!

Nasi konsultanci pracują od pon. do pt. w godzinach 8:00-17:00
Możesz też zostawić imię i numer telefonu - oddzwonimy!

  Zamawiam rozmowę

  Zamów rozmowę

  Rozpocznij chat?

  Rozpocznij chat


  Wyślij email

  Jeśli nie masz czasu na rozmowę, napisz maila!

  Napisz wiadomość