z energią w przyszłość

Bezpieczne instalacje.
W każdej sytuacji.

Bezpieczeństwo poza skalą

Twoja energia słoneczna jest bezpieczna i niezawodna. Wcześniej wykonano już miliony podobnych instalacji na całym świecie. Jeśli nawet początkowo coś wymagało dopracowania, to już to zrobiono i nie masz się o co martwić. 

A jeśli mimo to wciąż obawiasz się wysokiego napięcia prądu stałego generowanego przez panele, które może prowadzić do porażenia prądem i poparzeń, to zachowaj środki ostrożności i poznaj nasze rozwiązania dotyczące bezpieczeństwa. Rozwiązania SolarEdge

Falowniki SolarEdge, zgodnie ze standardem detekcji łuku UL1699B, mają wbudowane zabezpieczenia ograniczające skutki niektórych zwarć łukowych, które mogą stwarzać ryzyko pożaru.

Funkcja Rapid Shutdown od SolarEdge to szybkie wyłączanie zapewniające, że ​​funkcja SafeDC falowników zostanie zmniejszona do napięcia poniżej 30 woltów w ciągu 10 sekund. Pozwala to na rozłączenie łańcucha na poziomie pojedynczego modułu. Jest to najbezpieczniejszy obecnie na rynku sposób dezaktywacji systemu fotowoltaicznego.

Funkcja ta świetnie sprawdza się w sytuacji awaryjnej lub zaplanowanej konserwacji. Może być wyzwalana zarówno ręcznie jak i automatycznie

Bezpieczeństwo na najwyższym poziomie

Kierujesz się wymaganiami IEC i ISO? Rozwiązania SolarEdge je nawet przekraczają, a każdy moduł kontrolowany jest osobno. Dzięki temu w razie potrzeby optymalizatory SolarEdge błyskawicznie zmniejszą napięcie wewnątrz i na zewnątrz układu.

Bezpieczeństwo przeciwpożarowe instalacji od Synergio to:

wyłącznik przeciwpożarowy OP1 rozłączający elektrownię
RapidShutdown – w razie awarii sprowadzi napięcie każdego modułu do bezpiecznego napięcia 1V
– automatyczne odłączenie przewodów DC od zasialania, by chronić ludzi i mienie
– różnorodne nowoczesne rozwiązania, o których przeczytasz w innych częściach tej stronyJak produkty SolarEdge poprawiają bezpieczeństwo?

Inwerter SolarEdge automatycznie przełączy się w tryb bezpieczeństwa po wyłączeniu prądu przemiennego.

SafeDCTM przy każdym wyłączeniu zasilania prądem przemiennym obniży napięcie wejściowe każdego modułu do bezpiecznego w dotyku 1V, by bezpiecznie naprawić usterkę.

SolarEdge Firefighter Gateway – pozwala ręcznie i automatycznie wyłączyć DC systemu oraz wskazuje w czasie rzeczywistym jego napięcie. Bardzo wspiera pracę strażaków.

Najbardziej zaawansowane europejskie normy bezpieczeństwa? SolarEdge!Ubezpiecz i śpij spokojnie

Czysta energia i brak zmartwień. Z tym dla Ciebie będzie kojarzyć się współpraca SYNERGIO S.A. oraz ERGO HESTIA.

Najlepsza oferta ubezpieczeniowa ochroni Twoją fotowoltaika przed uszkodzeniem dokonanym przez:
– zwierzęta
– wilgoć i pożar
– grad i wyładowania atmosferyczne
– błąd instalacji
– rabunek

Ubezpieczeniem możesz też objąć utratę dochodu z powodu niedziałającej instalacji i mniejszego promieniowania słonecznego.Zamów rozmowę

Wypełnij formularz - oddzwonimy

Nasi konsultanci pracują od pon. do pt. w godzinach 9:00-17:00
Możesz też zostawić imię i numer telefonu - oddzwonimy!

  Zamawiam rozmowę

  Zamów rozmowę

  Rozpocznij chat?

  Rozpocznij chat


  Wyślij email

  Jeśli nie masz czasu na rozmowę, napisz maila!

  Napisz wiadomość