z energią w przyszłość

Dla domu

Zmniejsz rachunki za prąd z darmową energią ze słońca

Dowiedz się jak możesz uzyskać finansowanie!

Najwydajniejsze moduły fotowoltaiczne pozwolą zaoszczędzić najwięcej, więc:

ZAMÓW WYCENĘ ZA DARMO ZYSKAJ WSPARCIE
Pakiet SILVER
cena za 1 kW od 2657 PLN
 • Dla instalacji o mocy 9,97kWp 
 • Falownik SOFAR gwarancja 10 lat 
 • Moduły JINKO 475W Ptype gwarancja do 15/25 lat 
 • Gwarancja na montaż 24 mies.

1kW od 2657 zł - netto 

CHCĘ PAKIET SILVER
Pakiet GOLD
cena za 1kW od 2966 PLN
 • Dla instalacji o mocy 9,97 kWp 
 • Falownik HUAWEI gwarancja 10 lat 
 • Moduły JINKO 475W Ptype gwarancja 15/25 lat 
 • Gwarancja na montaż 24 mies.

1kW od 2966 zł - netto 

CHCE PAKIET GOLD
Pakiet PLATINUM
cena za 1kW od 3541 PLN
 • Dla instalacji o mocy 9,97 kWp 
 • Falownik SOLAREDGE gwarancja 12 lat 
 • Moduł JINKO 475W Ptype gwarancja 15/25lat 
 • Gwarancja na montaż 24 mies.

1kW od 3541 zł - netto 

CHCĘ PAKIET PLATINUM

Wybierz najlepszą relację ceny do jakości

Najwyższa jakość modułów

Jak iść z energią w przyszłość, to z najlepszymi na świecie dostawcami modułów fotowoltaicznych. Tylko takich zaprosimy do współpracy z Tobą.

Czytaj
Gwaranacja

Oprócz czystej energii, moduły fotowoltaiczne mają zapewnić bezawaryjność. Dlatego wraz z nimi otrzymasz 25 lat gwarancji na wydajność. A dodatkowo pewność, że moduły wykonano w superwydajnej technologii HalfCut.

Czytaj
Bezpieczeństwo i niezawodność

Miło jest móc zdalnie monitorować swoje panele. A jeszcze lepiej mieć świadomość bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Dlatego fotowoltaika SolarEdge DC to słuszny wybór.

Czytaj
Ubezpieczenie instalacji

Skoro wypracowaliśmy dla Ciebie najlepsze rozwiązania fotowoltaiczne, to z ubezpieczeniem nie mogło być inaczej. ERGO HESTIA przygotuje skuteczne zabezpieczenie finansowe Twojej instalacji, a Ty możesz spać spokojnie. 

Czytaj

Jak wygląda proces tworzenia instalacji fotowoltaicznej?

1
Bezpłatna analiza potrzeb
W trakcie tego kluczowego procesu, dokładnie analizujemy specyfikę przedsiębiorstwa oraz planowanej instalacji fotowoltaicznej. Dzięki naszemu doświadczeniu i specjalistycznej wiedzy, jesteśmy w stanie zaproponować najbardziej optymalne rozwiązania, które idealnie dopasują się do indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Nasz zespół ekspertów przeprowadza szczegółową ocenę, aby zapewnić maksymalną efektywność i korzyści z planowanej inwestycji. Ten etap jest dla Państwa całkowicie bezpłatny.
2
Finansowanie
Szukasz optymalnego finansowania dla Twojego projektu fotowoltaicznego? Zdajemy sobie sprawę, że tak kluczowe inwestycje wymagają indywidualnego podejścia. Wierzymy, że finansowanie powinno być dostosowane do specyfiki i potrzeb przedsiębiorstwa. Nasz zespół ekspertów jest gotów, aby doradzić i przedstawić najkorzystniejsze rozwiązania finansowe, które pozwolą Państwu realizować wizję lepszej przyszłości opartej na odnawialnych źródłach energii.
3
Planowanie i realizacja instalacji
Rozumiejąc znaczenie terminowości oraz precyzyjnego dopasowania do Państwa potrzeb, wspólnie ustalimy najbardziej odpowiedni termin realizacji instalacji. Nasz zespół zapewni, aby prace zostały przeprowadzone w wyznaczonym terminie, spełniając wszystkie ustalone wymagania. Po zakończeniu procesu instalacji, certyfikowani audytorzy przeprowadzą szczegółowy przegląd i odbioru technicznego. Dzięki temu mają Państwo pewność, że całość instalacji spełnia najwyższe standardy jakości.
4
Serwis i opieka posprzedażowa
Inwestycja w technologię fotowoltaiczną daje nie tylko finansowe korzyści, ale także poczucie niezależności energetycznej. To, co wyróżnia nas na rynku, to kompleksowa opieka po sprzedaży. Nasz zespół specjalistów, zapewnia regularny serwis, monitorowanie efektywności oraz ewentualne interwencje. To pozwala cieszyć się niezawodnością instalacji przez wiele lat, nie martwiąc się o jej kondycję. Nasze zaangażowanie nie kończy się w momencie montażu – Synergio jest na każdym etapie eksploatacji systemu.
Więcej

REALIZACJE

Synergio SA zrealizowano w Polsce tysiące instalacji fotowoltaicznych, zarówno dla osób prywatnych i domów jednorodzinnych, jak i dla przedsiębiorstw, które zdecydowały się na zieloną energię. Oto przykładowe z nich:

ZOBACZ

173 450
drzew w Polsce

rośnie dzięki Wam
w Borach Tucholskich

58 706 kg
substancji szkodliwych

nasze drzewa dadzą radę
usunąć w ciągu roku

6 671 ton
tlenu w ciągu roku

są w stanie wyprodukować
zasadzone przez nas drzewa

FAQ: Pytania i odpowiedzi

Fotowoltaika – jak to działa?
Używając codziennie urządzeń działających dzięki dostępowi prądu w domu czy w pracy, raczej nie zastanawiamy się nad zasadami jego pozyskiwania. Zwykle pobieramy go z sieci energetycznej, ale warto zastanowić się nad alternatywnym sposobem pobierania energii, dzięki której prosument (osoba wytwarzająca i korzystająca z energii odnawialnej) może sporo zaoszczędzić. Tym sposobem jest własna instalacja fotowoltaiczna, której zasady działania za chwilę przybliżymy.

Działanie instalacji fotowoltaicznej jest stosunkowo proste. Polega na wytwarzaniu energii z darmowego promieniowania słonecznego. Promienie słoneczne, które padają na panele fotowoltaiczne, zostają przekształcone w energię. Czyli do jej wyprodukowania potrzebne jest światło, a konkretnie nośnik oddziaływań elektromagnetycznych, jakim jest foton. Dzięki tej cząstce elektrony zostają wprawione w ruch i wytwarza się napięcie elektryczne. Tak powstały prąd trafia do inwertera, gdzie przemieniany jest w prąd przemienny. Wyższe napięcie prądu uzyskanego ze słońca powoduje wypieranie prądu sieciowego, a nadwyżka zaczyna się bilansować w sieci. Korzystanie z energii słonecznej jest w chwili obecnej trzecim co do wielkości sposobem pozyskiwania energii odnawialnej. Dzięki niej można zasilać urządzenia domowe, a także ogrzewać pomieszczenia i wodę w mieszkaniach.
Instalacja fotowoltaiczna to przede wszystkim panele fotowoltaiczne, a każdy składa się z ogniw. Pojedyncze ogniwa zbudowane są z krzemu, który posiada właściwości pozwalające na przepływ prądu, powstającego w wyniku padania promieni słonecznych. Panele są montowane na dachach, elewacjach lub na poziomie gruntu. Kolejny niezwykle ważny element instalacji to inwerter (falownik) przekształcający prąd stały w prąd zmienny, który będzie dostępny w gniazdkach. Parametry prądu zmiennego muszą być zgodne z wymogami sieci publicznej. Bez inwertera nie moglibyśmy zasilać pozyskanym prądem urządzeń dostępnych w domach lub firmach. Dlatego to inwerter jest najważniejszym elementem instalacji. Bardzo ważne są również zabezpieczenia przeciwnapięciowe dbające o bezpieczeństwo użytkowania oraz chroniące w przypadku wyładowań atmosferycznych i przed przepięciami.
Nie można zapominać o liczniku dwukierunkowym, który zlicza energię wytworzoną przez instalację fotowoltaiczną oraz tę pobraną z sieci publicznej. Licznik tego typu służy do pomiaru dwukierunkowego przepływu energii z i do sieci. Dzięki bilansowaniu energii możemy wykorzystać nadwyżkę prądu uzyskaną w okresie letnim do spożytkowania jej w domu podczas zimowych miesięcy. Na wykorzystanie nadwyżki wytworzonej energii mamy 365 dni. Rozliczanie z zakładem energetycznym następuje w oparciu o pomiary dokonywane przez licznik dwukierunkowy – dlatego właśnie licznik powinien zostać wymieniony przez zakład energetyczny do 30 dni od zgłoszenia mikroinstalacji.
Instalacje fotowoltaiczne mogą działać w systemie on-grid lub off-grid. Instalacja typu on-grid to system przyłączony do zewnętrznej sieci elektrycznej. Polega to na podłączeniu okablowania zmiennoprądowego z inwertera do rozdzielni niskiego napięcia. Energia, która została wyprodukowana, ma za zadanie w pierwszej kolejności zasilać nasze urządzenia domowe. Jej nadwyżka trafia do sieci publicznej. Możemy odzyskać nadwyżkę w momencie, gdy zwiększone zapotrzebowanie na prąd lub złe warunki atmosferyczne sprawią, że nasza własna instalacja nie może wygenerować odpowiedniej ilości energii elektrycznej. Z każdej wyprodukowanej przez naszą instalację 1kWh możemy odzyskać maksymalnie 0,8 kWh. System on-grid jest znacznie częściej wybierany przez prosumentów, głównie ze względu na niższe koszty instalacji. Polecić go można osobom, które nie mają problemu ze stałym dostępem do zewnętrznej sieci. Jednocześnie duże uzależnienie instalacji on-grid od sieci jest jego głównym minusem.

System off-grid, czyli niepodłączony do sieci zewnętrznej, jest nazywany także systemem wyspowym. Jest doskonałym rozwiązaniem w miejscu, gdzie dostęp do sieci elektrycznej mamy znacznie utrudniony. Off-grid to instalacja zupełnie niepołączona z siecią, tylko z akumulatorem, który ma za zadanie magazynować wyprodukowane nadwyżki prądu. Plusem systemu jest jego całkowita niezależność od zewnętrznych sieci. Poza tym, zmagazynowany w akumulatorze prąd to dobre rozwiązanie, jeśli mamy do czynienia z częstymi awariami prądu lub przerwami w jego dostawie. Wadą off-grid jest wysoki koszt jego instalacji.
Jak najbardziej, ponieważ nic nie wskazuje na to, abyśmy w najbliższych latach mogli spodziewać się zmiany energii elektrycznej na inny jej rodzaj. A za energię dostarczaną przez zakład energetyczny trzeba oczywiście płacić – dlatego warto zainwestować we własne panele fotowoltaiczne i cieszyć się z własnego prądu oraz znacznych oszczędności na kosztach.

Zamów rozmowę

Wypełnij formularz - oddzwonimy

Nasi konsultanci pracują od pon. do pt. w godzinach 9:00-17:00
Możesz też zostawić imię i numer telefonu - oddzwonimy!

  Zamawiam rozmowę

  Zamów rozmowę

  Rozpocznij chat?

  Rozpocznij chat


  Wyślij email

  Jeśli nie masz czasu na rozmowę, napisz maila!

  Napisz wiadomość