z energią w przyszłość

Pompy ciepła

Twój dom. Twoja energia.
Nasza odpowiedzialność.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego jak działają pompy ciepła?
Jesteśmy tutaj jako Twój ekspert na każdym kroku.
Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami.

Wyceń – bezpłatnie!

Ekologiczne ciepło dla Twojego domu

Powietrzne pompy korzystają z energii zgromadzonej w powietrzu. Dzięki wentylatorom umieszczonym w jednostce zewnętrznej powietrze dociera do niskociśnieniowego układu.   Odparowujący czynnik R32 pobiera ciepło, a jego opary trafiają do sprężarki, która podczas procesu sprzężenia zwiększa jego temperaturę. Wytworzony w procesie gaz trafia do tzw. skraplaczy znajdujących się w jednostce wewnętrznej. Temperatura czynnika jest wówczas wyższa od powietrza w pomieszczeniu co sprawia, że ten skrapla się i ochładza przekazując ciepło i energię wytworzoną podczas sprzężenia. Wystudzony R32 wraca do jednostki zewnętrznej tam ulega rozprężeniu a cykl rozpoczyna się od nowa.

Warto zauważyć, że w okresie letnim obieg odwraca się a urządzenie pełni zadanie klimatyzacji.

 

Rozbudowana oferta pomp ciepła teraz w Synergio

Pompa, oprócz ogrzewania i chłodzenia w instalacji CO, znajduje doskonałe zastosowanie w ogrzewaniu wody użytkowej, a wspomagana przez panele fotowoltaiczne staje się niezwykle atrakcyjnym produktem dla osób ceniących sobie ekonomiczne, wygodne i nowoczesne rozwiązania grzewcze.

Pompa ciepła
nowoczesne rozwiązanie będące alternatywą dla tradycyjnego systemu ogrzewania budynków.

Niezawodne pompy ciepła LG THERMA V

 

Kryzys energetyczny i rosnące ceny niepokoją nas coraz bardziej. Prognozy na najbliższe lata są nie korzystne dla konsumentów i przewidują stały wzrost cen. Rozwiązaniem dla ciągłych podwyżek energii, jest zapewnienie sobie bezpieczeństwa energetycznego, które dają odnawialne źródła energii takie jak pompy ciepła i fotowoltaika. 

Czytaj dalej

Pompa ciepła powietrze/woda typu Split - Viessmann

Niezawodne i efektywne rozwiązania dla osób, które cenią komfort i wygodę. Energooszczędne pompy ciepła od Viessmann przyjazne środowisku, idealnie sprawdzą się zarówno w nowych jak i modernizowanych budynkach. 

Firma Viessmann to gwarancja wysokiej wydajności oraz ekologicznej i bezawaryjnej pracy. 

Czytaj dalej

Niskotemperaturowa pompa Daikin Altherma 3 R/H

Osiąga wysoką oszczędność energetyczną klasy A++ i A+++ działając w maksymalnym trybie grzewczym. Doskonale grzeje, chłodzi oraz podgrzewa wodę użytkową, a swoje zastosowanie znajdzie w nowych obiektach oraz takich, które posiadają instalację niskotemperaturową.

Czytaj dalej

FAQ: Pytaninia i odpowiedzi

Pompy ciepła w ofercie Synergio
W ofercie Synergio są dostępne nisko jak i wysokotemperaturowe pompy ciepła powietrze-woda, które zapewniają ogrzewanie oraz ciepła wodę.
- Pompa ciepła czynnik R32
- Serwis 24h/dobę
- Gwarancja nawet 10 lat
- Rozwiązanie przyjazne dla środowiska - bezpieczniejsze dzięki Bluevolution
- Większa energooszczędność i klasa energetyczna
- Proste, intuicyjne ustawienia i monitoring poprzez nowoczesny sterownik
- Atrakcyjny design, który pasuje do każdego wystroju wnętrza
- Gwarantowany niewielki obszar zabudowy i łatwa instalacja
Pompa ciepła to nowoczesna alternatywa dla tradycyjnego systemu grzewczego. Klasyczne pompy ciepła składają się z dwóch części - jedna montowana w domu, a druga na zewnątrz. Pobrane z powietrza ciepło, przy użyciu energii elektrycznej, zapewnia komfortową temperaturę w domu, biurze, obiekcie przemysłowym.
COP to współczynnik wydajności cieplnej, czyli stosunek mocy grzewczej pompy ciepła do mocy energii elektrycznej potrzebnej do pracy sprężarki. Najczęściej przedstawiany jest dla parametrów 7 st. C (temp. na wejściu do pompy ciepła) i 35 st. C (na zasilaniu systemu grzewczego). Im współczynnik COP jest większy, tym większa jest efektywność pompy. Najlepsze pompy mają współczynnik rzędu 5.

Finansowanie

Technologie oferowane przez SYNERGIO S.A. oraz jakość i parametry techniczne instalacji mogą być przedmiotem pełnego finansowania ze strony instytucji finansowych. Oferujemy bezpłatne wsparcie w uzyskaniu takiego dofinansowania z dotacji oraz ulg na instalację paneli fotowoltaicznych.

Synergio współpracuje:

Ubezpieczenie

Ubezpieczamy instalację m. in. przed uszkodzeniami dokonanymi: przez zwierzęta, na skutek wilgoci, gradu, błędów instalacji, pożaru, rabunku, wyładowań atmosferycznych oraz spadającego statkupowietrznego. Ubezpieczenie obejmuje również utratę dochoduw przypadku niedziałającej instalacji, a także straty poniesione na skutek spadku promieniowania słonecznego.

Synergio współpracuje:

Działania PRO-Natura


W 2017 roku huragan stulecia zniszczył w Polsce 70 tysięcy hektarów lasu. Najbardziej ucierpiały lasy w rejonie Torunia. Całkowitemu zniszczeniu uległy tam drzewostany na powierzchni 18 tysięcy hektarów.

Odpowiedzialność i nasz cel

Blisko 200 000 drzew rośnie dzięki Wam.
Dziękujemy. Sadźmy jeszcze więcej.


Czysta energia wpływa na środowisko.
Każdy montaż paneli fotowoltaicznych SYNERGIO S.A. świętujemy sadzeniem drzew.
Drzewa sadzimy w rejonie Borów Tucholskich dwa razy do roku. Przekazujemy na ten szczytny cel część dochodów firmy.
Kolejne nasadzenia planujemy jesienią 2022.
Dołącz do tej zielonej rewolucji! Zasadźmy razem MILION drzew!

STWÓRZMY ZIELONE PŁUCA POLSKI
"

Zamów rozmowę

Dowiedz się więcej

Wypełnij formularz - oddzwonimy w 28 sekund!

Nasi konsultanci pracują od pon. do pt. w godzinach 8:00-17:00
Możesz też zostawić imię i numer telefonu - oddzwonimy!

  Zamawiam rozmowę

  Zamów rozmowę

  Rozpocznij chat?

  Rozpocznij chat


  Wyślij email

  Jeśli nie masz czasu na rozmowę, napisz maila!

  Napisz wiadomość