z energią w przyszłość

Pompy ciepła

Twój dom. Twoja energia.
Nasza odpowiedzialność.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego jak działają pompy ciepła?
Jesteśmy tutaj jako Twój ekspert na każdym kroku.
Zapoznaj się z najczęściej zadawanymi pytaniami.

Wyceń – bezpłatnie!

Ekologiczne ciepło dla Twojego domu

Powietrzne pompy korzystają z energii zgromadzonej w powietrzu. Dzięki wentylatorom umieszczonym w jednostce zewnętrznej powietrze dociera do niskociśnieniowego układu.   Odparowujący czynnik R32 pobiera ciepło, a jego opary trafiają do sprężarki, która podczas procesu sprzężenia zwiększa jego temperaturę. Wytworzony w procesie gaz trafia do tzw. skraplaczy znajdujących się w jednostce wewnętrznej. Temperatura czynnika jest wówczas wyższa od powietrza w pomieszczeniu co sprawia, że ten skrapla się i ochładza przekazując ciepło i energię wytworzoną podczas sprzężenia. Wystudzony R32 wraca do jednostki zewnętrznej tam ulega rozprężeniu a cykl rozpoczyna się od nowa.

Warto zauważyć, że w okresie letnim obieg odwraca się a urządzenie pełni zadanie klimatyzacji.

 

Rozbudowana oferta pomp ciepła teraz w Synergio

Pompa, oprócz ogrzewania i chłodzenia w instalacji CO, znajduje doskonałe zastosowanie w ogrzewaniu wody użytkowej, a wspomagana przez panele fotowoltaiczne staje się niezwykle atrakcyjnym produktem dla osób ceniących sobie ekonomiczne, wygodne i nowoczesne rozwiązania grzewcze.

Pompa ciepła
nowoczesne rozwiązanie będące alternatywą dla tradycyjnego systemu ogrzewania budynków.

Pompa ciepła powietrze/woda typu Split - Viessmann

Niezawodne i efektywne rozwiązania dla osób, które cenią komfort i wygodę. Energooszczędne pompy ciepła od Viessmann przyjazne środowisku, idealnie sprawdzą się zarówno w nowych jak i modernizowanych budynkach. 

Firma Viessmann to gwarancja wysokiej wydajności oraz ekologicznej i bezawaryjnej pracy. 

Czytaj dalej

Niskotemperaturowa pompa Daikin Altherma 3 R/H

Osiąga wysoką oszczędność energetyczną klasy A++ i A+++ działając w maksymalnym trybie grzewczym. Doskonale grzeje, chłodzi oraz podgrzewa wodę użytkową, a swoje zastosowanie znajdzie w nowych obiektach oraz takich, które posiadają instalację niskotemperaturową.

Czytaj dalej

Sprawdzi się w temperaturze nawet do -25 st.C

Wysokotemperaturowe rozwiązania od firmy Daikin dedykowane są dla obiektów modernizowanych z układami CO wysokotemperaturowymi, w których planowana wymiana źródła ciepła, na proekologiczne, nie musi wiązać się z wymianą całej instalacji i grzejników.

Daikin Altherma 3 HHT podgrzeje wodę w układzie nawet do +80st.C co pozwoli na efektywne ogrzewanie obiektu z istniejącą instalacją.

Czytaj dalej

FAQ: Pytaninia i odpowiedzi

Pompy ciepła w ofercie Synergio
W ofercie Synergio są dostępne nisko jak i wysokotemperaturowe pompy ciepła powietrze-woda, które zapewniają ogrzewanie oraz ciepła wodę.
- Pompa ciepła czynnik R32
- Serwis 24h/dobę
- Gwarancja nawet 10 lat
- Rozwiązanie przyjazne dla środowiska - bezpieczniejsze dzięki Bluevolution
- Większa energooszczędność i klasa energetyczna
- Proste, intuicyjne ustawienia i monitoring poprzez nowoczesny sterownik
- Atrakcyjny design, który pasuje do każdego wystroju wnętrza
- Gwarantowany niewielki obszar zabudowy i łatwa instalacja
Pompa ciepła to nowoczesna alternatywa dla tradycyjnego systemu grzewczego. Klasyczne pompy ciepła składają się z dwóch części - jedna montowana w domu, a druga na zewnątrz. Pobrane z powietrza ciepło, przy użyciu energii elektrycznej, zapewnia komfortową temperaturę w domu, biurze, obiekcie przemysłowym.
COP to współczynnik wydajności cieplnej, czyli stosunek mocy grzewczej pompy ciepła do mocy energii elektrycznej potrzebnej do pracy sprężarki. Najczęściej przedstawiany jest dla parametrów 7 st. C (temp. na wejściu do pompy ciepła) i 35 st. C (na zasilaniu systemu grzewczego). Im współczynnik COP jest większy, tym większa jest efektywność pompy. Najlepsze pompy mają współczynnik rzędu 5.

Finansowanie

Technologie oferowane przez SYNERGIO S.A. oraz jakość i parametry techniczne instalacji mogą być przedmiotem pełnego finansowania ze strony instytucji finansowych. Oferujemy bezpłatne wsparcie w uzyskaniu takiego dofinansowania z dotacji oraz ulg na instalację paneli fotowoltaicznych.

Synergio współpracuje:

Ubezpieczenie

Ubezpieczamy instalację m. in. przed uszkodzeniami dokonanymi: przez zwierzęta, na skutek wilgoci, gradu, błędów instalacji, pożaru, rabunku, wyładowań atmosferycznych oraz spadającego statkupowietrznego. Ubezpieczenie obejmuje również utratę dochoduw przypadku niedziałającej instalacji, a także straty poniesione na skutek spadku promieniowania słonecznego.

Synergio współpracuje:

Działania PRO-Natura


W 2017 roku huragan stulecia zniszczył w Polsce 70 tysięcy hektarów lasu. Najbardziej ucierpiały lasy w rejonie Torunia. Całkowitemu zniszczeniu uległy tam drzewostany na powierzchni 18 tysięcy hektarów.

Odpowiedzialność i nasz cel

Blisko 200 000 drzew rośnie dzięki Wam.
Dziękujemy. Sadźmy jeszcze więcej.


Czysta energia wpływa na środowisko.
Każdy montaż paneli fotowoltaicznych SYNERGIO S.A. świętujemy sadzeniem drzew.
Drzewa sadzimy w rejonie Borów Tucholskich dwa razy do roku. Przekazujemy na ten szczytny cel część dochodów firmy.
Kolejne nasadzenia planujemy na jesień 2021.
Dołącz do tej zielonej rewolucji! Zasadźmy razem MILION drzew!

STWÓRZMY ZIELONE PŁUCA POLSKI
"

Pompy ciepła

Pompa ciepła, to nowoczesne rozwiązanie będące alternatywą dla tradycyjnego systemu ogrzewania budynków. Za jej wyborem przemawiają dwa podstawowe argumenty: ekologia i ekonomia.

Dzięki jej pracy domownicy zyskują najtańsze źródło ogrzewania budynku. Źródłem ciepła jest otaczające nas powietrze, czyli bezpłatna i powszechnie dostępna energia odnawialna. Użytkownicy pomp ciepła marki DAIKIN cenią również ekologiczny aspekt jej pracy, bowiem pompa nie emituje żadnych spalin i zanieczyszczeń.

Modernizacja budynku i wymiana przestarzałego, nieefektywnego źródła ciepła na pochodzące z odnawialnego źródła, to nie tylko wyraz troski o stan powietrza, to konieczność obwarowana uchwałami antysmogowymi obowiązującymi w wielu miastach i województwach Polski. Wymiana źródła ciepła, którym ogrzewamy wnętrz ma wpływa na jakość powietrza, którym oddychamy.

Najnowocześniejszą alternatywą dla niespełniających norm kotłów i pieców zasilanych węglem jest pompa ciepła. Ekologiczne urządzenie marki DAIKIN zasilane niewyczerpaną energią odnawialną dostarczy domownikom ciepło i ogrzeje wodę użytkową, jednocześnie generując oszczędności.

Ekologiczne ciepło dla Twojego domu

Powietrzna pompa marki Daikin korzysta z energii zgromadzonej w powietrzu. Dzięki wentylatorom umieszczonym w jednostce zewnętrznej powietrze dociera do niskociśnieniowego układu z ekologicznym czynnikiem R-32. Odparowujący czynnik pobiera ciepło a jego opary trafiają do sprężarki, która podczas procesu sprzężenia zwiększa jego temperaturę. Wytworzony w procesie gaz trafia do tzw. skraplaczy znajdujących się w jednostce wewnętrznej. Temperatura czynnika jest wówczas wyższa od powietrza w pomieszczeniu co sprawia, że ten skrapla się i ochładza przekazując ciepło i energię wytworzoną podczas sprzężenia. Wystudzony R-32 wraca do jednostki zewnętrznej tam ulega rozprężeniu a cykl rozpoczyna się od nowa. Warto zauważyć, że w okresie letnim obieg odwraca się a urządzenie pełni zadanie klimatyzacji.

Rozbudowana oferta pomp ciepła DAIKIN sprosta zapotrzebowaniu na ciepło różnorodnych budynków i mieszkań. Za sprawą nowoczesnych jednostek grzewczych domownicy poprawią stan powietrza w swojej okolicy i wygenerują oszczędności. Niskotemperaturowa pompy ciepła – Daikin Altherma 3 R/H – zasilana energią odnawialną, odbierając energię z powietrza ogrzewa, chłodzi oraz dostarcza ciepłą wodę w sposób zrównoważony. Jak to się dzieje? Pompa ciepła zasilana jest w 75-80% energią odnawialną wydobywaną z powietrza i w 25-20% prądem elektrycznym. W pełnym trybie ogrzewania osiąga wysoką oszczędność energetyczną klasy A++ i A+++.

Rozbudowana oferta pomp ciepła Daikin teraz w Synergio

Pompa, oprócz ogrzewania i chłodzenia w instalacji CO, znajduje doskonałe zastosowanie w ogrzewaniu wody użytkowej, a wspomagana przez panele fotowoltaiczne staje się niezwykle atrakcyjnym produktem dla osób ceniących sobie ekonomiczne, wygodne i nowoczesne rozwiązania grzewcze.

Szeroka oferta pomp Daikin jest w stanie zaspokoić zapotrzebowanie na ciepło oraz wodę użytkową zarówno w obiektach nowych jak i istniejących – poddawanych modernizacji.

Niskotemperaturowa pompa Daikin Altherma 3 R/H osiąga wysoką oszczędność energetyczną klasy A++ i A+++ działając w maksymalnym trybie grzewczym. Doskonale grzeje, chłodzi oraz podgrzewa wodę użytkową, a swoje zastosowanie znajdzie w nowych obiektach oraz takich, które posiadają instalację niskotemperaturową.

Dzięki wysokiej wydajności grzewczej sprawdzi się w temperaturach nawet do -25st.C

Wysokotemperaturowe rozwiązania od firmy Daikin dedykowane są dla obiektów modernizowanych z układami CO wysokotemperaturowymi, w których planowana wymiana źródła ciepła, na proekologiczne, nie musi wiązać się z wymianą całej instalacji i grzejników.

Daikin Altherma 3 HHT podgrzeje wodę w układzie nawet do +80st.C co pozwoli na efektywne ogrzewanie obiektu z istniejącą instalacją.

System może dodatkowo zostać rozbudowany o zbiornik wody użytkowej, który już w 60 minut podgrzeje wodę z +10st.C do +50st.C, a dzięki buforowemu zbiornikowi ECH2O dodatkowo można oszczędzić prąd z wykorzystaniem kolektorów słonecznych.

Jaka pompa ciepła jest dla mnie

Na prawidłowy dobór optymalnego rozwiązania grzewczego w obiekcie ma wpływ wiele czynników.

Optymalne funkcjonowanie rozwiązań Daikin uzależnione jest od parametrów obiektu, w którym ma znaleźć zastosowanie., tj. od jego wielkości, klasy energooszczędności, rodzaju instalacji CO czy wcześniej użytkowanego urządzenia grzewczego. Możliwości doboru urządzeń ze względu na rolę, które spełnią są ogromne.

Specjaliści SYNERGIO są do Twojej dyspozycji. Starannie i rzetelnie określimy rozwiązanie, które zaspokoi zapotrzebowanie na ciepło dla Ciebie i Twoich bliskich oraz przyniesie wyraźne oszczędności dla Twojego budżetu.

Podstawą prawidłowego doboru urządzeń jest rzetelny audyt, który miłą chęcią wykonamy dla Ciebie.

Dlaczego Daikin?

Istniejąca o 1924r. firma jest liderem w dostarczaniu wysokiej jakości, nowoczesnych rozwiązań klimatyzacyjnych na całym świecie. Pasja w połączniu z odpowiedzialnością ekologiczną czynią z firmy partnera niezwykle bliskiego ideałom

Zastosowana w urządzeniach technologia Bluevolution, która pioniersko wprowadza Czynnik R-32 wskazującym niższy potencjał tworzenia efektu cieplarnianego (GPW) sprawia że produkt jest spójny ekologicznie. Optymalna efektywność pompy dla rodzaju budynku

Moc i rodzaj pompy należy dobrać w zależności od zapotrzebowania na ciepło budynku i domowników. Rozwiązania grzewcze marki DAIKIN dedykowane są zarówno nowo budowanym budynkom, jak i aktualnie modernizowanym starszym gospodarstwom. Pompę ciepła DAIKIN należy dobrać w zależności od wielkości budynku, jakości jego wykonania, stopnia termoizolacji i wcześniej użytkowanego urządzenia grzewczego. Możliwość wyboru poszczególnych urządzeń w zależności od potrzebnych funkcji – ogrzewania, chłodzenia, przygotowania ciepłej wody – integracji z fotowoltaiką lub innym systemem grzewczym są ogromne.

Specjaliści Synergio pomogą Ci dobrać najbardziej efektywne rozwiązanie, które przyniesie Twojemu budżetowi wyraźne oszczędności. Dobór odpowiedniego rozwiązania zawsze poprzedzony jest audytem energetycznym budynku.

Technologia Bluevolution i współdziałanie z fotowoltaiką

Technologia Bluevolution zastosowana w urządzeniach DAIKIN łączy specjalnie opracowaną sprężarkę i czynnik chłodniczy R-32 - gazem skroplonym, który znajduje swoje zastosowanie w najnowszych klimatyzatorach. Jest tańszy, wydajniejszy i bardziej ekologiczny. DAIKIN jest jednym ze światowych pionierów wprowadzających na rynek ten bardziej ekologiczny czynnik. Wykazuje się on niższym potencjałem tworzenia efektu cieplarnianego (GWP), osiąga wyższą efektywność energetyczną. Oferuje też niższą emisję CO2 niż standardowe czynniki chłodnicze, np. R-410A. R-32 jako łatwiejszy do odzysku i ponownego wykorzystania jest doskonałym rozwiązaniem pozwalającym osiągnąć nowe europejskie cele dotyczące emisji CO2.

Pompy ciepła oferowane przez DAIKIN mają możliwość podłączenia do instalacji fotowoltaicznej w celu dostarczania do niej potrzebnej energii.

Ta korzystna opcja daje oszczędności z tytułu pozyskania energii elektrycznej ze Słońca i zwielokrotnia efekt zero emisyjności.

Zapraszamy do kontaktu!

Zamów rozmowę

Dowiedz się więcej

Wypełnij formularz - oddzwonimy w 28 sekund!

Nasi konsultanci pracują od pon. do pt. w godzinach 8:00-17:00
Możesz też zostawić imię i numer telefonu - oddzwonimy!

  Zamawiam rozmowę

  Zamów rozmowę

  Rozpocznij chat?

  Rozpocznij chat


  Wyślij email

  Jeśli nie masz czasu na rozmowę, napisz maila!

  Napisz wiadomość