z energią w przyszłość

Blog

Autor: admin_sy
3 marca 2020

Czym jest energia fotowoltaiczna ze słońca i jak to działa?

Energia słoneczna z paneli fotowoltaicznych lub energia słoneczna PV bezpośrednio przekształca światło słoneczne w elektryczność, wykorzystując technologię opartą na efekcie fotowoltaicznym. Gdy promieniowanie słoneczne uderza w jedną z powierzchni ogniwa fotoelektrycznego (one właśnie tworzą panel słoneczny), wytwarza różnicę napięcia elektrycznego między obiema ścianami, co powoduje przepływ elektronów między nimi, generując prąd elektryczny.

Ogniwa słoneczne przekształcają światło słoneczne bezpośrednio w elektryczność. Ogniwa słoneczne są często używane do zasilania kalkulatorów i zegarków. Wykonane są z materiałów półprzewodnikowych podobnych do stosowanych w chipach komputerowych.

Gdy światło słoneczne jest pochłaniane przez te materiały, energia słoneczna wyrzuca elektrony z atomów, umożliwiając przepływ elektronów przez materiał w celu wytworzenia elektryczności. Ten proces przekształcania światła (fotonów) w elektryczność (napięcie) nazywa się efektem fotowoltaicznym (PV)..

Na samym początku technologia fotowoltaiczna była wykorzystywana do dostarczania energii elektrycznej do satelitów. Według APPA (Hiszpańskie Stowarzyszenie Producentów Energii Odnawialnej) rozwój paneli fotowoltaicznych nastąpił w latach 50. XX wieku i obecnie stał się alternatywą dla paliw kopalnych.

Działania PRO-Natura


W 2017 roku huragan stulecia zniszczył w Polsce 70 tysięcy hektarów lasu. Najbardziej ucierpiały lasy w rejonie Torunia. Całkowitemu zniszczeniu uległy tam drzewostany na powierzchni 18 tysięcy hektarów.

Odpowiedzialność i nasz cel

Blisko 200 000 drzew już rośnie dzięki Wam.
Dziękujemy.


Czysta energia wpływa na środowisko.
Każda sprzedaż produktu lub usługi od SYNERGIO S.A. to procent przekazany na sadzenie.
Przekazujemy na ten szczytny cel część dochodów firmy.

Dołącz do zielonej rewolucji!
Zasadźmy razem MILION drzew!

STWÓRZMY ZIELONE PŁUCA POLSKI

Zamów rozmowę

Dowiedz się więcej

Wypełnij formularz - oddzwonimy w 28 sekund!

Nasi konsultanci pracują od pon. do pt. w godzinach 9:00-17:00
Możesz też zostawić imię i numer telefonu - oddzwonimy!

  Zamawiam rozmowę

  Zamów rozmowę

  Rozpocznij chat?

  Rozpocznij chat


  Wyślij email

  Jeśli nie masz czasu na rozmowę, napisz maila!

  Napisz wiadomość