z energią w przyszłość

Blog

Autor: admin_sy
28 lipca 2020

Ile kosztuje instalacja fotowoltaiczna?

Instalacje fotowoltaiczne powoli stają się stałym elementem krajobrazu w naszym kraju. Na dachach coraz większej ilości domów można zauważyć panele słoneczne, generujące prąd z promieniowania słonecznego na potrzeby domowników. Świadczy to o tym, że coraz więcej osób wybiega myślą naprzód, rozważając przyszłe korzyści, płynące z posiadania własnej mikroelektrowni słonecznej, polegające na większej niezależności od sieci, oszczędnościach na rachunkach za prąd, a w skali globalnej – na dbaniu o środowisko naturalne. Jednym z najczęściej zadawanych na temat fotowoltaiki pytań jest koszt przedsięwzięcia. Zakładamy często, że nie będzie nas stać na założenie instalacji, a skoro potencjalne zyski mają pojawić się po kilku latach, finanse stają się bardzo istotną kwestią. Trudno udawać, że nie musimy włożyć konkretnej sumy, jeżeli chcemy zyskać energię ze źródeł odnawialnych i zacząć oszczędzać na rachunkach.

Instalacje fotowoltaiczne to wysoki koszt – od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych w zależności od rodzaju instalacji, ilości modułów fotowoltaicznych, ceny wszystkich elementów i montażu. Nie powinniśmy jednak zniechęcać się już na starcie, zważywszy na to, że istnieją programy doinwestowujące przedsięwzięcie w formie pożyczki, czy pokrycia części kosztów.

Za co płacimy, zakładając instalację fotowoltaiczną?

Instalacja w pierwszej kolejności kojarzy się z panelami słonecznymi. Ich ilość jest zależna od mocy instalacji i jej wielkości. Przykładowo, jeżeli 3kW to moc wystarczająca na potrzeby przeciętnego gospodarstwa domowego, to w takim przypadku potrzebujemy 10 modułów fotowoltaicznych. Jednak moduły to nie wszystko, bo musimy brać pod uwagę jeszcze inwerter, okablowanie, system mocujący oraz sam montaż. To zależy od rodzaju dachu na jakim montujemy naszą instalację fotowoltaiczną. Najtańczą opcją jes blacha trapezowa i dach pochyły. Szacuje się, że instalacja fotowoltaiczna o mocy około 3-7 kWp to koszt rzędu odpowiednio 12-25 tysiące zł. To, jaka jest za moduły fotowoltaiczne cena, zależy nie tylko od poltyki danej firmy ale także od jakości oferowanych modułów PV.

Koszt instalacji off-grid będzie wyższy niż on-grid. W instalacji off-grid polegającej na całkowitym uniezależnieniu od sieci, musimy jeszcze ponieść koszty akumulatorów, w których zmagazynujemy nadwyżki prądu.

Dofinansowania i pożyczki na fotowoltaikę

Mamy możliwość znacznego ograniczenia kosztów instalacji fotowoltaicznej dzięki programom takim jak Mój Prąd, czy Czyste Powietrze. Czyste Powietrze to program oferujący pomoc w postaci pożyczki, a Mój Prąd – w formie konkretnej kwoty. Jeszcze inne możliwości zmniejszenia wydatków na instalację fotowoltaiczną to ulgi podatkowe oraz dotację.

Działania PRO-Natura


W 2017 roku huragan stulecia zniszczył w Polsce 70 tysięcy hektarów lasu. Najbardziej ucierpiały lasy w rejonie Torunia. Całkowitemu zniszczeniu uległy tam drzewostany na powierzchni 18 tysięcy hektarów.

Odpowiedzialność i nasz cel

Blisko 200 000 drzew rośnie dzięki Wam.
Dziękujemy. Sadźmy jeszcze więcej.


Czysta energia wpływa na środowisko.
Każdy montaż paneli fotowoltaicznych SYNERGIO S.A. świętujemy sadzeniem drzew.
Drzewa sadzimy w rejonie Borów Tucholskich dwa razy do roku. Przekazujemy na ten szczytny cel część dochodów firmy.
Kolejne nasadzenia planujemy na jesień 2021.
Dołącz do tej zielonej rewolucji! Zasadźmy razem MILION drzew!

STWÓRZMY ZIELONE PŁUCA POLSKI
"

Zamów rozmowę

Dowiedz się więcej

Wypełnij formularz aby nasz doradca mógł się z Tobą skontaktować. Nasz konsultant oddzwoni w 28 sekund w godzinach 8 - 17:00. Po godzinach? Zostaw namiar - oddzwonimy!

  Zamawiam rozmowę

  Zamów rozmowę

  A może wolicie porozmawiać przez chat?

  Rozpocznij chat


  Wyślij email

  Jeśli nie mają teraz Państwo czasu na rozmowę zapraszamy do wysłania emaila.

  Napisz wiadomość