z energią w przyszłość

Blog

Autor: admin_sy
22 lipca 2020

Obalamy 5 mitów o fotowoltaice

Instalacje fotowoltaiczne zyskują coraz większą popularność w Polsce. Rośnie liczba osób decydujących się na energię z odnawialnych źródeł. Za fotowoltaiką przemawiają zarówno względy ekologiczne, jak i chęć uniezależnienia się w znacznym stopniu od sieci energetycznych, a także zaoszczędzenia pieniędzy w perspektywie najbliższych lat. Wiadomości na temat instalacji znajdziemy wiele, czy to online, czy konsultując się z firmami zajmującymi fotowoltaiką. Wokół tego tematu narosło jednak wiele mniej lub bardziej szkodliwych mitów, które mogą wzbudzać niemało zamieszania. Może to powodować niepotrzebne wątpliwości. Rozwiewamy je w tym tekście.

Fotowoltaika nie opłaca się w naszym klimacie, ponieważ mamy deficyt słonecznych dni

Klimat nas nie rozpieszcza, to fakt. Duża ilość pochmurnych dni, opady, krótkie jesienno-zimowe dni to powody, dla których wielu z nas nie widzi sensu w inwestowaniu w fotowoltaikę. Tymczas panele słoneczne wcale nie wymagają dużych upałów. Co więcej – ekstremalnie wysokie temperatury mogą im wręcz szkodzić i przyczyniać się do szybszego wyeksploatowania i obniżenia efektywności o kilka procent. Moduły chłoną również światło rozproszone, występujące w pochmurne dni. Nawet kraje skandynawskie, w których aura jest jeszcze bardziej kapryśna, stawiają na fotowoltaikę. Zdaniem ekspertów w Polsce mamy możliwość wytworzenia 1000 kW energii na metr kwadratowy. Biorąc pod uwagę ten fakt, trudno powiedzieć, żeby inwestycja w fotowoltaikę była nieopłacalna.

Instalacja nie generuje energii w czasie zimy

To oczywiste, że zimą dni mamy znacznie krótsze, temperatury niskie, a dzień jest krótki. Jednak nawet podczas zimowych miesięcy moduły fotowoltaiczne wytwarzają energię. Niskie temperatury służą ich wydajności lepiej, niż upały. Ponadto zimą można odebrać nadwyżki energii wyprodukowane w ciągu lata.

Moduły fotowoltaiczne wymagają częstej i kosztownej konserwacji

Prawidłowy montaż modułów fotowoltaicznych jest tak ważny dla całej instalacji także dlatego, by prawidłowo zainstalowane panele, które nie posiadają ruchomych części, nie wymagały serwisowania. Raz na rok zaleca się ich przemycie, ale nie jest to konieczność. Warto monitorować stan okablowania raz na 1-2 lata, korzystając z profesjonalnych usług. Ważna jest długa gwarancja, dlatego powinniśmy wybierać moduły dobrych firm.

Fotowoltaika tylko dla bogatych

W instalację początkowo trzeba zainwestować, ale jest to inwestycja, która się zwróci po kilku latach, a my przekonamy się, ile pieniędzy można zaoszczędzić na energii. Poza tym instalacja fotowoltaiczna nie jest już tak kosztowna jak jeszcze kilka lat temu. Istnieją również programy, zajmujące się dofinansowaniem instalacji, można skorzystać z ulgi podatkowej.

Moduły fotowoltaiczne i kolektory słoneczne to to samo

Moduły i kolektory słoneczne to zupełnie inne urządzenia. Panele zamieniają promieniowanie słoneczne na energię elektryczną, wykorzystywaną do potrzeb w całym gospodarstwie domowym. Kolektory słoneczne przemieniają energię z promieniowania słonecznego na energię cieplną – np. ogrzewanie wody użytkowej, wody w basenie itp.

Działania PRO-Natura


W 2017 roku huragan stulecia zniszczył w Polsce 70 tysięcy hektarów lasu. Najbardziej ucierpiały lasy w rejonie Torunia. Całkowitemu zniszczeniu uległy tam drzewostany na powierzchni 18 tysięcy hektarów.

Odpowiedzialność i nasz cel

Blisko 200 000 drzew już rośnie dzięki Wam.
Dziękujemy.


Czysta energia wpływa na środowisko.
Każda sprzedaż produktu lub usługi od SYNERGIO S.A. to procent przekazany na sadzenie.
Przekazujemy na ten szczytny cel część dochodów firmy.

Dołącz do zielonej rewolucji!
Zasadźmy razem MILION drzew!

STWÓRZMY ZIELONE PŁUCA POLSKI

Zamów rozmowę

Wypełnij formularz - oddzwonimy

Nasi konsultanci pracują od pon. do pt. w godzinach 9:00-17:00
Możesz też zostawić imię i numer telefonu - oddzwonimy!

  Zamawiam rozmowę

  Zamów rozmowę

  Rozpocznij chat?

  Rozpocznij chat


  Wyślij email

  Jeśli nie masz czasu na rozmowę, napisz maila!

  Napisz wiadomość